Majstrovstvá Sveta MTB v Mount Saint Anne v Kanade ocami nasej reprezentácie

Twitter  

 Majstrovstvá sveta - kazdorocné vyvrcholenie a najprestíznejší pretek sezóny sa tento rok odohrávali v lyziarskom stredisku Mount Saint Anne na východnom pobrezí Kanady. Podujatie zastrešovalo všetky disciplíny horskej cyklistiky, okrem olympíjskeho cross country aj zjazd, 4 cross a trial.

 

Janka Števková:

V Kanade sme chceli napodobnit naše velmi dobré výsledky na tohtorocných majstrovstvách európy v izraelskej Haife, no nakoniec sa nám nepodarilo k nim ani priblízit. Ja som mala výhodu dlchšej aklimatizácie, kedze som v amerike pretekala aj predchádzajúci víkend. Výprava Slovenska dorazila do dejiska po zmeškanom lete v Parízi az v pondelok po polnoci. V utorok nás cakalo základné zoznámenie s tratou a v stredu boli uz na programe preteky štafiet a junioriek.

Trat kanadských MS bola ešte nárocnejšia ako tá minulorocná v Austrálii a obsahovala pekné technické pasáze hore aj dole kopcom. Extrémne teplé pocasie trat ešte stazilo, tvorili sa na nej hlboké ryhy v prachu. Tieto podmienky vydrzali len na preteky štafiet a juniorské preteky, neskôr sa ochladilo a trochu aj sp´rchlo, co niektoré pasáze zlahcilo, iné zase ztazilo.

Preteky štafiet sme obsadili tým najlepším co v súcasnosti slovenské mtb xc ponúka. Chýba nám muz kategórie U23 a v štafete ho rovnako ako v Haife zastúpil junior.

Michal Lami:

Štafeta: na štart nastúpilo 18 štafiet, slovenská štafeta v poradí Michal Lami, František Lami, Janka Števková, Jozef Bebcák

Michal Lami: Ako jediná krajina sme nemali v štafete pretekára do 23 rokov, ale dvoch juniorov, navyše prvorocákov. Skoncili sme na 15. mieste a získali 35 bodov do rebrícka krajín muzov aj zien.

 

– štafeta, Michal Lami dve miesta za Kulhavým

 

– naša štafeta v cieli

 

František Lami: štartoval na 21. mieste zo 74 pretekárov, 1 uvádzacie kolo + 5 kôl, výsledok 26. miesto so stratou 8 minút a 4 sekundy na vítaza

Michal Lami: Feri (František Lami) výborne zacal, ked sa po štarte z tretieho radu, hned prepracoval do cela a casomierou na konci uvádzacieho kola po 10 minútach prechádzal na 7. mieste. Vyzeralo to na zopakovanie úspechu z ME v Izraeli, kde skoncil na vynikajúcom 5. mieste. V dalšom kole, ale Feri zacal mat zalúdocné k´rce a postupne sa v poradí prepadal. Brzdil ho aj kotúc ohnutý nárazom o kamen, v technickej kamenistej pasázi. Napriek neprestávajúcim problémom bojoval az do ciela a celkové 26. miesto, umiestnenie v 1/3 štartového pola, je pre mladšieho (vo Feriho prípade najmladšieho) juniora slušný výsledok.

 

– Feri v uvádzacom kole na 5. pozícii, dve miesta za ním ide budúci majster sveta

Michal Lami: štartoval som na 51. mieste spomedzi 85 pretekárov, 2 uvádzacie + 6 kôl, DNF

Štart mi celkom vyšiel, štartovú pozíciu som si napriek útoku pretekárov zo zadných pozícií a strkaniciam udrzal. Casomierou po dvoch uvádzacích kolách som prechádzal na 45. mieste. Pri vjazde do technických pasází sa trat upchávala, musel som zosadnút z bicykla a tlacit. V druhom kole som sa zacal pomaly rozbiehat a v tiahlejšom stúpaní som sa posunul na 44. miesto. Išlo sa mi dobre, pomaly som sa posúval v poradí dopredu. V tretom a zial aj mojom poslednom okruhu som zo 40. miesta musel z pretekov odstúpit. V najstrmšom stúpaní na trati som zlomil pätku prehadzovacky. Nemusím popisovat, aký som bol naštvaný. Zlost ma casom prešla, ostalo však sklamanie. Mohol som si vylepšit 40. miesto z MS v Canberre 2009.

 

– výsledok: zlomená pätka a roztrhnutá retaz

Twitter  
Prihlásiť Zaregistrovať

Prihlásenie k vášmu účtu

Užívateľské meno *
Heslo *
Pamätaj si ma

Vytvoriť účet

Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.
Meno *
Užívateľské meno *
Heslo *
Overenie hesla *
E-mailová adresa *
Overenie e-mailovej adresy *

Najbližšie podujatie

Žiadne udalosti

Sledujte nás:

facebookgoogle-plustwitter