Konkurencia na Tour de France bude tento rok silnejšia ako doteraz

Twitter  

Geraint Thomas z Team Ineos je presvedčený, že na tohtoročnom Tour de France bude konkurencieschopný a pripravený pokúsiť sa o obhájenie svojho titulu.

 

Vo svojom nedávnom interview povedal, že od jeho optimálnej súťažnej váhy, ktorá je 67 kilogramov, ho delí už len jeden kilogram. Tiež sa vyjadril, že jeho celkové tretie miesto na Tour de Romandie na začiatku mája preňho znamenalo zvýšenie sebadôvery a vedomie, že je na dobrej ceste k svojej vrcholnej forme. Na druhej strane však priznal, že konkurencia na Tour de France by mohla byť tento rok silnejšia ako kedykoľvek predtým. 

Späť na bicykli sa videl už v novembri

Thomas uviedol, že začiatkom minulého novembra, kedy mal pred sebou ešte tri týždne iných povinností typu vystupovanie v médiách a rozhovory, už pociťoval veľké nutkanie sadnúť opäť na bicykel. Vtedy si vraj uvedomil, že ďalšia sezóna bude dobrá, pretože už nechcel nič iné len jazdiť. Dodáva, že hoci spočiatku začal opatrne a pomaly, pretože nič nechcel uponáhľať, všetko nakoniec zafungovalo dobre. Opäť spomína i Tour de Romandie, kde sa mu podarilo skončiť s veľmi dobrým výsledkom - bol tretí hneď za Primozom Roglicom z tímu Jumbo-Visma a Ruiom Costom z UAE Team Emirates. Jeho výkon tak rozhodne zamiešal karty i stávky na cyklistiku, ktoré budú jednoznačne veľmi atraktívne aj pred Tour de France. Kým Romandie boli jeho posledné preteky nasledujúce po programe zahŕňajúcom Strade Bianche, Tirreno-Adriatico a Itzulia Basque Country, Thomas pokračoval s tréningom a zhadzovaním váhy po nedávnom tréningovom tábore na Tenerife. 33-ročný britský jazdec povedal, že bol viac sebavedomý ako kedykoľvek predtým po tom, čo sa mu podarilo poraziť Toma Dumoulina a Chrisa Frooma a vyhrať tak svetovo najväčšie minuloročné cyklistické preteky.

geraintthomas2 

Pred Tour de France ho čakajú ďalšie preteky

Či jeho doterajší tréning bude postačujúci, to zatiaľ Thomas odhadnúť nevie. Podľa neho sa všetci zlepšujú a súťaž je každým rokom náročnejšia. Myslí si, že bude pretekať s mnohými mužmi, ktorí by mohli získať pódiové umiestnenia. Thomas je presvedčený, že najlepšie čo môže urobiť, je držať sa filozofie, ktorú mal doteraz. Nemôže totiž ovplyvniť to, aký výkon podá počas pretekov Tom Dumoulin, Adam Yates, Richie Porte alebo Steven Kruijswijk či Primoz Roglic. Musí sa preto sústrediť na seba. Thomasova cesta na Tour de France teraz bude obsahovať Tour de Suisse v polovici júna a intenzívny tréningový plán, ktorý by mal zabezpečiť, aby britský cyklista prišiel na bruselské La Grande Boucle, ktoré začína 6. júla, v naozaj výnimočne dobrej forme. 

Twitter  
Prihlásiť Zaregistrovať

Prihlásenie k vášmu účtu

Užívateľské meno *
Heslo *
Pamätaj si ma

Vytvoriť účet

Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.
Meno *
Užívateľské meno *
Heslo *
Overenie hesla *
E-mailová adresa *
Overenie e-mailovej adresy *

Sledujte nás:

facebook