Novinka na trhu: Agave #9 -Bio Energetický gél

Twitter  

 Do redakcie nám prišiel balík, no tento raz nie s Bambulkou, ale plný energetických gélov Agave #9. Tak sme si ich spravodlivo rozdelili a pustili sa do jazdenia za energetickej podpory tohto produktu. A naše dojmy sme pár vetami zhodnotili v clánku nizšie ...

 

Myšlienka lepšieho a zdravšieho energetického gélu

Horolezecká výprava na Mt. Saint Helen, štát Washington,USA, 2550 m.n.m. Nárocný výstup a test dostupných energetických gélov. Výsledok? Testované energetické gély svojím zlozením porazia aj cukríky. Organizátor výpravy a fanúšik zdravého zivotného štýlu, pán J.Sample, objavitel energetického gélu Agave #9, zistil, ze všetky dovtedy dostupné energetické gély svojim zlozením pripomínajú cukríky. Pri výstupe to spôsobilo niekolko problémov. Vdaka vysokému glykemickému indexu dodávali energiu nárazovo a na krátky cas, co znamenalo, ze bolo potrebných viac prestávok na obcerstvenie. Zároven niektoré druhy gélov boli plné chémie a spôsobili niekolko tráviacich problémov. Naštastie sa však tieto problémy prekonali a výprava dopadla úspešne, aj test gélov, pretoze vdaka nemu skrsla myšlienka vytvorit lepší a zdravší energetický gél.

Ked uz bola na svete myšlienka stacilo uz len vymysliet z coho sa má nový druh energetického gélu skladat. Ako sa ukázalo, nebolo to az také jednoduché. Po nárocnom prieskume a štúdiu rôznych zloziek, ktoré by mohli byt súcastou nového gélu, bolo potrebné robit experimenty a kombinovat jednotlivé zlozky tak, aby spolu dokázali vytvorit gél s nízkym glykemickým indexom, optimálnymi nutricnými hodnotami a zároven bez potreby pridávat konzervanty, farbivá, umelé príchute a stimulanty ako kofeín a taurín. Zo všetkých kombinácií najlepšie výsledky dosiahla vzorka císlo 9. Kombinácia agávového sirupu a kakaa. Vdaka císlu vzorky sme nazvali nový energetický gél Agave #9.

 

 Agave #9 a jeho vyuzitie:

- nízky glykemický index (46)

- dlhotrvajúci zdroj cistej energie

- vhodné pre  vytrvalostné športy

- lahko sa nosí a skladuje

- dodáva energiu postupne

- neobsahuje pridaný kofeín ani taurín

- pomáha oddalovat hlad a únavu

- lahko strávitelné

- nezatazuje organizmus

 

Nízkotucná náhrada cokolády

- bohatá chut tmavej belgickej cokolády

- bez konzervantov a umelých sladidiel

- nízky obsah tuku (3,39%)

- základ tvorí bio agávový sirup

- vhodné pre diabetikov a celiatikov

- vhodné aj pre vegánov

- pomáha udrziavat rovnomernú  hladinu krvného cukru

- doplnok ku nízkoglykemickej diéte

 

Tomáš Jakubcík –redaktor (otestované pri cyklistike)

Doplnok pre športovcov Agave#9 má najlepšiu chut, akú som mal kedy moznost vyskúšat. Výrazná belgická cokoláda, primeraná konzistencia a vhodne zvolené dávkovanie, sú tie vhodné pozitíva ako zdroj energie pre vytrvalostný tréning.

Andrej Maták –redaktor (otestované pri cyklistike)

Gél Agave#9  má dobrú konzistenciu, velmi príjemnú chut a balenie, ktoré dovoluje jednoduché skladovanie v drese (netlací ziadny uzáver) a lahkú konzumáciu pocas výkonu. Nie je maximálne energetický, ale pocas dlhodobého výkonu poskytuje vyvázené uvolnovanie energie.

Marek Michálek -redaktor (otestované pri cyklistike)

Gél Agave#9 som si vzal na dlhší výjazd na cesták a následnej aj na MTB. Ocenil som praktické balenie, ktoré netlací v zadnom vrecku dresu s jednoduchým otváraním. Trošku hustejšia konzistencia mi robila problém vycucnút obsah z obalu ale podla rozpravy v redakcii som tento problém mal len ja (asi slabý tah :). Pri takýchto dlhších výjazdoch som ocenil pozvolný nástup energie a výbornú chut, doslova som si to vychutnal. Za kladnú informáciu beriem aj fakt, ze gél je BIO.

Twitter  
Prihlásiť Zaregistrovať

Prihlásenie k vášmu účtu

Užívateľské meno *
Heslo *
Pamätaj si ma

Vytvoriť účet

Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.
Meno *
Užívateľské meno *
Heslo *
Overenie hesla *
E-mailová adresa *
Overenie e-mailovej adresy *

Sledujte nás:

facebook