EXISTUJE ALERGIA NA CHLAD ?

Twitter  

 Pri vzniku a rozvoji alergií môzu hrat velký význam, okrem iného, aj náhle zmeny teploty prostredia - ako napríklad chlad, ktorý pôsobí na vyplavovanie urcitých látok, ktoré môzu vyvolávat klinické prejavy zvýšenej reaktivity na slizniciach horných, stredných, ale aj dolných dýchacích ciest, ocných spojiviek, ale aj koze.

 

 

 

Pôsobenie chladu sa môze prejavit slzením, pálením sliznice v nosohltane, upchatím nosa a vodnatým výtokom, kýchaním a drázdivým kašlom az dýchavicnostou. Jednou z dalších reakcií môze byt aj vznik urtiky – zihlavky. Jej základným a charakteristickým prejavom je tvorba svrbivých pupencov, sprevádzaných velmi casto aj opuchom urcitej oblasti. Môze sa vyskytnút kdekolvek na tele, ale je to velmi casto v oblastiach vystavených priamo chladu. Tieto prejavy sa môzu kombinovat aj z abnormálnou reakciou drobných tepniciek rúk na chlad a dochádza k zblednutiu prstov az strate citlivosti, sprevádzaných bolestivými pocitmi.  

 

V rámci konferencie „ABY ŠPORT NEBOLEL“ sa Vám pokúsim nadškrtnút, ako sa vysporiadat s alergiou na chlad a ako sa dá liecbou zabezpecit bezpríznakové obdobie, prípadne obdobie s minimálnymi alebo kazdopádne menšími klinickými príznakmi.

 

Cielom konferencie je poskytnút Vám teoretické a praktické rady o tréningu, stravovaní, pitnom rezime, o chorobách srdcovo-cievneho a dýchacieho systému, ako sa vysporiadat s oslabeniami, zraneniami, opakujúcimi sa infekciami. Okrem dalších prednášok, prezentovaných odborníkmi, ktorí športu rozumejú aj z praktickej stránky, sme pripravili pre Vás rôzne sprievodné akcie a darcekové balícky, kvôli ktorým sa oplatí príst kazdému.

 

                                                                              MUDr. Katarína BERGENDIOVÁ, PhD.

                                                                                              www.imunosport.sk

 


 

Twitter  
Prihlásiť Zaregistrovať

Prihlásenie k vášmu účtu

Užívateľské meno *
Heslo *
Pamätaj si ma

Vytvoriť účet

Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.
Meno *
Užívateľské meno *
Heslo *
Overenie hesla *
E-mailová adresa *
Overenie e-mailovej adresy *

Sledujte nás:

facebook