Inteligentná prilba Uvex s Tocsen čipom ti po páde zavolá pomoc

Twitter  

S novými cyklistickými prilbami Uvex Quatro Integrale Tocsen a Uvex Finale 2.0 Tocsen sa horskí cyklisti už nikdy nebudú voziť sami. Pre ďalšiu bezpečnosť Uvex integroval nárazový senzor Tocsen do oboch enduroprilieb.

Ak jazdec po páde nereaguje, systém obsahujúci senzor a aplikácia pre smartfóny automaticky uskutočnia tiesňové volanie a smartfón odovzdá súradnice GPS. S cieľom poskytnúť rýchlu pomoc sú oboznámené núdzové kontakty a členovia Tocsen aplikácie v blízkosti.

uvexquatrointegraleTocsenActionPiesok, korene, štrk a blato - nekonečná sieť terénnych chodníkov ponúka toľko vynikajúcich cyklistických dobrodružstiev. Ak jazdíte v známom teréne alebo sa nachádzate na vašom miestnom okruhu, nemáte tendenciu myslieť na riziká. No pády niekedy prichádzajú nečakane. Pomalá reakcia alebo nesprávne posúdenie môže rýchlo zmeniť vzrušujúcu jazdu na nočnú moru. Áno, väčšina pádov je relatívne neškodná, ale čo nehody v odľahlých oblastiach, kde nie je nikto kto by vám pomohol?

Uvex Tocsen

Spoločnosť Uvex prvýkrát integruje inteligentný snímač nárazu do anatomického nastavovacieho kolieska na Uvex Quatro Integrale Tocsen a Uvex Finale 2.0 Tocsen. Unikátny systém pozostávajúci zo senzora Tocsen a bezplatnej aplikácie pre smartfóny (Android a iOS) automaticky detekuje pád a pýta sa jazdca, ako sa mu darí. Ak do 30 sekúnd neodpovedá, je aktivovaný systém tiesňového volania. Pre maximálnu rýchlu reakciu upozorňuje Tocsen nielen núdzové kontakty, ale aj na celú komunitu Tocsen v blízkosti nehody. Senzor a smartfón sú pripojené prostredníctvom Bluetooth Low Energy. Senzor má výdrž batérie tri mesiace a môže sa dobiť pomocou mini USB kábla.

uvexquatrointegraleTocsenAction2

Zákupiť alebo si predobjednať Uvex Quatro Integrale Tocsen a Uvex Finale 2.0 Tocsen môžete napríklad v našej predajni Shop.cyklomania.sk , kde nám prvé kúsky prídu v marci 2021.

Zakúpiť sa bude dať aj samostatný senzor Tocsen a implementovať do ktorejkoľvek inej prilby. Jeho cena je 79,90Eur

uvexquatrointegraleTOCSEN

Uvex Quatro Integrale Tocsen

Veľkosti: 52 - 57 cm // 56 - 61 cm

Hmotnosť: od 350 gramov

Farby: zelená lesná s horčicovou alebo mystická tmavá s fialovou

Cena: 199Eur

uvexfinale20TOCSEN

Uvex Finale 2.0 Tocsen

Veľkosti: 52 - 57 cm // 56 - 61 cm

Hmotnosť: od 350 gramov

Farby: titánová s oranžovou , tirkisova s bledofialovou a ešte celá matná čierna

Cena: 179Eur

Twitter  
Prihlásiť Zaregistrovať

Prihlásenie k vášmu účtu

Užívateľské meno *
Heslo *
Pamätaj si ma

Vytvoriť účet

Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.
Meno *
Užívateľské meno *
Heslo *
Overenie hesla *
E-mailová adresa *
Overenie e-mailovej adresy *

Sledujte nás:

facebook