PIRELLI predstavuje plášte SCORPION E-MTB

Twitter  

Pirelli uvádza na trh Scorpion E-MTB, novú skupinu pneumatík určených pre elektrické horské bicykle. Robustné, trvanlivé, agresívne a sľubujú maximálny výkon na podporu náročného pracovného zaťaženia e-mtb  najnovšej generácie. Zmes SmartGRIP+ obohatená o Lignin ponúka špičkové výkony a pozornosť na životné prostredie.

Charakteristickým konceptom novej produktovej rady je návrh série modelov prispôsobených potrebám tohto typu bicykla, kde pomoc motora vystavuje pneumatiky tomu, aby boli v priemere viac namáhané ako tradičné pneumatiky MTB.

PIRELLISCORPIONEMTB2S viac ako 120 ročnými skúsenosťami vo výrobe výrobkov určených pre motorové vozidlá zaradil Pirelli všetky svoje odborné znalosti a množstvo patentov a riešení vyvinutých v priebehu času do tejto novej rady E-MTB. Urobí to tak, že vezme do úvahy jednu zo svojich kľúčových hodnôt: udržateľnosť, ktorá je základom pre návrat spoločnosti do sveta cyklistiky.

Nové pneumatiky Scorpion E-MTB sú pripravené na bezdušovú úpravu, sú určené pre jazdcov, ktorí milujú disciplíny Trail a Enduro. Stručne povedané, nové pneumatiky E-MTB zahŕňajú všetky koncepcie, ktoré už boli zavedené v iných sériách pneumatík Scorpion (XC, Trail, Enduro), kde sa terénne konzistencie, od kompaktných po pružné, stávajú kľúčovými faktormi profilu behúňa, ktorý je navrhnutý pre každú konkrétnu pneumatiku a povrchové podmienky.

PIRELLISCORPIONEMTB3

Vďaka novej rade je Pirelli jedným z mála výrobcov pneumatík na svete, ktorý ponúka kompletný sortiment pneumatík určených pre elektrické horské bicykle, ktoré pokrývajú takmer všetky disciplíny, pretože nová rada Scorpion E-MTB ponúka tri profily.

• M (zmiešaný terén) je perfektná pneumatika pre trasy Trail a All Mountain. Je to v pohode na zmiešaných povrchoch, kde zmeny môžu byť tiež nepredvídateľné alebo náhle, od tvrdého podkladu po mäkké plochy a od kameňov po korene. Vynikajúca priľnavosť bez obetovania hladkého chodu.

• R (špecifický pre zad.koleso) poskytuje viac trakcie so zadným kolesom. Prirodzený spoločník modelu M sa ukázal byť cenným prínosom vo všetkých situáciách záberu a brzdenia, zaisťujúcich priľnavosť a dlhšiu životnosť zadného kolesa v každom kontexte.

• S (Soft Terrain) je tou pravou voľbou pre Enduro E-MTB: poskytuje najlepšiu trakciu na mäkkých a pružných povrchoch. Jeho agresívne a veľmi vzdialené bloky zaručujú vysokú priľnavosť pri zatáčaní a brzdení; ideálne pre agresívne jazdenie, dokonca aj v bikeparkoch.

ScorpionEMTBSHyperWALLSmartGRIP+

Srdce nových pneumatík SmartGRIP+ je preformulovaním zmesi vyvinutej spoločnosťou Pirelli pre pneumatiky Scorpion MTB. Vyrába sa v závodoch spoločnosti, kde prebieha aj konštrukcia známych zmesí pneumatík F1. Inovatívnou črtou tohto nového zloženia je pridanie lignínu k základnému zloženiu zlúčeniny SmartGRIP+. Lignin je chemická zložka získavaná z prírodného zdroja z procesu rozvlaknenia priemyselného papiera. Nielen, že ide o doplnok znižujúci nárazy, ale tiež zvyšuje výkonnosť vzhľadom na jedinečné vlastnosti rýchlosti a krútiaceho momentu spojené s elektromotormi moderných E-MTB.

Výsledkom je verzia SmartGRIP+, ktorá si zachováva svoju hlavnú charakteristiku vynikajúcich výkonov pri priľnavosti za sucha a za mokra, ako aj uznávanú špičkovú zručnosť firmy Pirelli. Jazdec ťaží zo zvýšeného výkonu pneumatík, a to aj pri vyššej rýchlosti a krútiacom momente jazdy na E-MTB. Táto zmes bola navrhnutá tak, aby pozitívne ovplyvňovala odvaľovanie a výkon priľnavosti v drsnom teréne s lepšou celkovou manipuláciou.

Inými slovami, viac zábavy!

HyperWALL TECHNOLOGY

Bočnice nových pneumatík Scorpion E-MTB boli zosilnené technológiou HyperWALL (Patent Pending Pirelli), tiež z odvetvia Motorsportu. Novo vyvinutá konštrukcia oblasti pätiek a bočných stien ďalej zvyšuje výkon pneumatík, pokiaľ ide o stabilitu a odolnosť voči plochám bočných stien. Toto je kľúčový aspekt pre Gravity a E-MTB.

ScorpionEMTBRHyperWALLVďaka sofistikovanej gumovej zmesi sa tento behúň spolieha a chová sa striktne v závislosti od stability a integrity samotnej patky a bočnej steny. Pirelli zaviedla konštrukciu, ktorá pevne ukotvuje výstupky a gumovú vložku bočnej steny s pletacou látkovou plachtou, vďaka čomu sa chovajú ako jeden celý pevný kus, nie ako samostatné komponenty. HyperWALL zlepšuje stabilitu pätky (+ 10% *), ponúka väčšiu ochranu proti prerazeniu (+ 50% *) a lepšia manipulácia (+25% **). (* Interné laboratórne testy Pirelli - ** Vonkajší slepý test s testermi Pirelli Field Testing na Sicílii).

Medzi pneumatikami s podobnou úrovňou ochrany, aké sú dnes na trhu k dispozícii, patria nové pneumatiky Pirelli Scorpion E-MTB k najľahším: vďaka koncentrácii použitých technológií ponúkajú nové pneumatiky Pirelli spoľahlivosť a ochranu pred typickým prerazením gumy v DH s hmotnosťou nižšou asi o 20%. Nové hmotnosti pneumatík sa pohybujú od 1200g pre verzie 27,5x2,60 až 1330g pre verziu 29x2,60.

Pneumatiky Scorpion E-MTB od Pirelli sú dostupné na trhu od júla 2020 - k dispozícii v 29x2,60 a 27,5x2,60.

PIRELLISCORPIONEMTB11

Twitter  
Prihlásiť Zaregistrovať

Prihlásenie k vášmu účtu

Užívateľské meno *
Heslo *
Pamätaj si ma

Vytvoriť účet

Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.
Meno *
Užívateľské meno *
Heslo *
Overenie hesla *
E-mailová adresa *
Overenie e-mailovej adresy *

Sledujte nás:

facebook