PIRELLI Cinturato Velo

Twitter  

Nová pneumatika vyvinutá spoločnosťou Pirelli je určená pre širokú škálu použití, od súťaží na ceste, tréningov a ľahkého štrku až po rýchle dochádzanie do práce

Okrem nekompromisného komfortu, nový prírastok do rodiny Velo, pneumatika Tubeless Ready podľa Pirelli obohacuje svet cykloturistiky inovatívnymi technológiami a novými úrovňami ochrany. Tento nový model Cinturato Velo si viete objednať priamo v našej predajni Shop.Cyklomania.sk

Jej názov Cinturato Velo (pneumatika s pásmi) hovorí veľa o vlastnostiach, pretože naznačuje pojem ochrany, bezpečnosti a predovšetkým robustnosti v akomkoľvek stave, na akomkoľvek povrchu vozovky, a to vďaka dvom gumeným poťahom vrstiev, ktoré tvoria pás okolo kostry.

pirelli5

Cinturato Velo spoločnosti Pirelli pôsobí ako dizajnová špecialita bezdušových pneumatík a zjednocuje najlepšie technické riešenia a patentované vzory jemne vyladené spoločnosťou v priebehu svojej dlhej histórie ako výrobca pneumatík pre dvoj a štvorkolesové pneumatiky vozidiel, pričom využíva technológie špeciálne vyvinuté pre cyklistické odvetvie.

Cinturato Velo je vystužená pneumatika, ktorá môže byť použitá s vnútornou dušou alebo bez nej, čo poskytuje maximálnu spoľahlivosť v akýchkoľvek cestných podmienkach, bez ohľadu na to, aké sú nepriaznivé.

pirelli2

Cinturato Velo sa netrápi ničím: najazdené kilometre, zlé počasie, nepravidelné cestné plochy, nespevnené a hrboľaté cesty, dlažobné kocky. Na dosiahnutie tohto výsledku inžinieri spoločnosti Pirelli® vykonali rozsiahle štúdie o vývoji najvhodnejších tvarov, pričom vykonali dynamické testy na pneumatikách na skĺbenie s vnútornou dušou a bez nej, aby sa overil výkon pneumatík a držanie na vozovke v obidvoch konfiguráciách.

pirelli6

Armor Tech s mimoriadne silnou zložkou SmartNET

Vďaka technológii Cinturato Velo predstavuje spoločnosť Pirelli technológiu Armor Tech (patentová licencia), nová technológia špeciálne vyvinutá pre cyklistické aplikácie: na kostru spevnenej vrstvou nylonu a jednej z aramidov, pridáva inovatívny koncept zmesi.

pirelli4V novej pneumatike bola patentovaná zlúčenina spoločnosti Pirelli® Silicon SmartNet ™ ďalej posilnená prítomnosťou aramidových vlákien v rôznych koncentráciách. Známe pre svoju vysokú pevnosť v ťahu a nízku hmotnosť, tieto vlákna zabezpečujú vynikajúcu odolnosť voči prerezaniu a nárazom (nie je žiadnou šancou, že sa používajú aj v nepriestrelných vestách).

Vlákna sú silnejšie od vonkajšej vrstvy behúňa k vrstvám pod nimi. Prvá vrstva zmesi (Cap) zabezpečuje výkon z hľadiska priľnavosti, valivého odporu a najazdených kilometrov, ale drží na okruhliakoch alebo granulách, ktoré sa pri otáčaní kolesa môžu preniknúť cez kostru a spôsobiť prerazenie. Ďalšia vrstva je obohatená o väčšie množstvo aramidových vlákien, aby sa zlepšili jeho štrukturálne vlastnosti a zároveň sa zabezpečila vynikajúca schopnosť pohybu a vynikajúca odolnosť proti prepichnutiu.

CINTURATO VELO SALIENT CHARAKTERISTIKA:

- Cestné preteky a tréningy v nepriaznivých / náročných cestných podmienkach

- Rýchle dochádzanie na mestských cestách / turistických trasách

- ľahký štrk

- Veľkosti: od 26-622 do 35-622, pre široké použitie,

- klasické brzdy alebo kotúčové brzdy

pirelli3

Twitter  
Prihlásiť Zaregistrovať

Prihlásenie k vášmu účtu

Užívateľské meno *
Heslo *
Pamätaj si ma

Vytvoriť účet

Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.
Meno *
Užívateľské meno *
Heslo *
Overenie hesla *
E-mailová adresa *
Overenie e-mailovej adresy *

Sledujte nás:

facebook