Nielen nároční cyklisti ocenia kvalitu nového high-tech cyklosvetla Fenix BC30

Twitter  

Trh je zaplavený svetlami pre bicykle rozdielnych výkonnostných kategórii a vlastností. V ponuke nie je ľahké sa orientovať, kvalitné svetlo je pritom zásadnou súčasťou cyklovýbavy. Fenix BC30 osloví cyklistov, ktorým záleží na vysokom výkone, dlhej výdrži a spoľahlivosti.

fenixBC30

Sú cyklisti, ktorí sa snažia dostáť k povinnej výbave bicykla za vynaloženie čo najmenších finančných prostriedkov a sú cyklisti, ktorí za zhoršených svetelných podmienok chcú vidieť a byť videní. Pre všetkých, ktorí sa radia do druhej kategórie, športovcov, turistov alebo len o príležitostných cyklistov, je tu novinka v sortimente Fenix, extrémne výkonné svetlo na bicykel BC30.

Dve moderné LED diódy XM-L2 T6 amerického výrobcu Cree umožňujú svetelný tok až 1800 lumenov (ANSI) neutrálne bielej farby, ktorých výhodou je prirodzenejšie a kontrastnejšie podanie farieb v teréne. Jednou z najväčších predností svetla je použitá technológia dvojitého smerovania svetla „Dual Distance Beam System“ zaisťujúca optimálne rozloženie svetla. Hlavný kužel svetla vytvára špeciálne navrhnutý reflektor s dosvitom až 170 metrov. Sekundárny, široký kužel paprskov dotvára čočka, ktorá je v hornej časti vybrúsená, takže svetlo smerujúce hore láme dole na zem. Vďaka tomu je dosiahnuté plynulého osvetlenia celého priestoru pred bicyklom vrátane miest, ktoré bežné svetlá nedokážu pokryť. Napájanie svetla BC30 zabezpečujú buď dva nabíjacie li-ion akumulátory 18650, alebo štyri jednorazové batérie CR123A. Užívatelia môžu voliť medzi piatimi digitálne regulovanými úrovňami výkonu (1800 lumenov, 1200 lumenov - 1,8 hodiny, 500 lumenov - 5 hodín, 200 lumenov - 11 hodín, 100 lumenov - 20 hodín, varovné blikanie). Elektronika s digitálnou konštantnou reguláciou výkonu vás taktiež včas zmenou farby podsvietenia tlačidla zo zelenej na červenú upozorní na vybíjajúcu sa batériu. Svetlo potom postupne automaticky prepne výkon do nižších režimov pre zaistenie čo najdlhšej výdrže.
fenixbc302

Držiak svetla pripevníte na riadidlá jednoducho a za krátku chvíľu, vďaka rýchloupínaciemu mechanizmu. Rozhodnete sa svoj bicykel nechať vonku bez dozoru? Vďaka praktickej lyžine, ktorou je konštrukcia tela svetla vybavená, ho môžete z držiaku bleskovo vybrať, vziať so sebou a prípadne aj využiť ako vysoko výkonné príručné svetlo. Pogumovaná konštrukcia objímky držiaku garantuje nielen pevné a bezpečné prichytenie svetla na bicykel, ale rovnako spoľahlivo nastavenie smeru svietenia. Svetlo bez batérii váži 161 gramov. BC30 sa nemusíte obávať použiť ani v extrémnom daždi, je vode odolné podľa štandardu IPX6.

Svetlo Fenix BC30 je dostupné v internetovom obchode www.kronium.cz a u ďalších predajcov značky Fenix. Maloobchodná cena je 2799,- Kč s DPH.

Twitter  
Prihlásiť Zaregistrovať

Prihlásenie k vášmu účtu

Užívateľské meno *
Heslo *
Pamätaj si ma

Vytvoriť účet

Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.
Meno *
Užívateľské meno *
Heslo *
Overenie hesla *
E-mailová adresa *
Overenie e-mailovej adresy *

Sledujte nás:

facebook