Skladovanie bicyklov v domácnostiach

Twitter  

Poznáte tu klasickú priamu úmeru našich domácností: „Bicyklov časom pribúda a miesta ubúda.“ Dnes sa pozrieme na zopár tipov ako doma uskladniť bicykle jednotlivca ale aj celej rodiny.

 

 

 

Buďme realisti, tí čo navštevujú špecializované weby ako je ten náš, nemajú doma len po jednom bicykli, aj keď by boli práve „single“. Je mnoho jednotlivcov, ktorí vlastnia minimálne dva druhy bicyklov. Tých kombinácii a variácii môže byť nespočetne mnoho, ale najčastejšie to býva kombinácia MTB+cesťák, MTB+mestský alebo downhill+XC MTB, skrátka nebudeme tu vymenovávať možné kombinácie, ale pozrime sa najskôr na vhodné uskladnenie bicyklov pre jednotlivca alebo menejpočetné  domáce zoskupenia.

Väčšina tých „single“ alebo mladých párikov žije na byte. Skladovať bicykle v pivniciach bytoviek je otázkou hazardu, a tak treba hľadať možnosti pre uskladnenie v chodbách bytov. Tí na vyšších poschodiach to riešia aj odložením na balkón, tu ak nie je balkón dostatočne nadkrytý doporučujem použiť aj nejaké prikrytie bicykla, aby vám komponenty prirýchlo nezhrdzaveli.

Prikrývka na bicykel. Cena sa pohybuje okolo 5€

V chodbách bytov sa najlepšie osvedčili držiaky so zavesením za koleso. Úspora miesta oproti bežne opretému bicyklu v chodbe je zrejmá. Cena je okolo 8€ za kus.

 

Pre balkóny je zas vhodný typ so zavesením za rám. Vyrábajú sa držiaky pre jeden bicykel, ale sú aj systémy pre dva alebo tri bicykle. Cena sa pohybuje okolo 45€.

Držiak na stehnu pre jeden bicykel. Cena okolo 11€

Závesný držiak pre bicykel s úchytom do stropu.  Cena okolo 19€

Vyššie predstavené držiaky sú samozrejme vhodné aj pre viacpočetné rodiny do garáží. Najúspornejšie na miesto a taktiež najšetrnejšie proti rôznym škrabancom sú držiaky za predné koleso. Ak je treba zavesiť viac bicyklov vedľa seba a ušetriť čo najviac miesta, stačí dať jeden držiak vyššie, druhý nižšie, tretí zase vyššie a tak ďalej pokračovať, aby si nezavadzali riadidlá.

 

Ak ste rodina ako tá moja, že ste v domácnosti tri kusy a v garáži sa vám povaľuje šesť bicyklov a jedna kolobežka, je čas uvažovať nad stojanom, do ktorého všetky tieto bicykle nastaviate.

Bežný stojan pre postavenie do garáže. Cena okolo 30€

Stojan s úchytom do steny pre štyri bicykle a 8párov lyží. Cena okolo 100€

Twitter  
Prihlásiť Zaregistrovať

Prihlásenie k vášmu účtu

Užívateľské meno *
Heslo *
Pamätaj si ma

Vytvoriť účet

Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.
Meno *
Užívateľské meno *
Heslo *
Overenie hesla *
E-mailová adresa *
Overenie e-mailovej adresy *

Sledujte nás:

facebook