Wireless elektronické radenie od Sramu prvýkrát videné na Tour of California

Twitter  

Prvý, neoficiálny variant bol k videniu na bicykloch značky Trek, tímu Bissel Development team, počas prebiehajúcich pretekov Tour of California.

 Americká spoločnosť SRAM bola donedávna jediná, ktorá nemala vo svojej ponuke elektronické radenie. To sa však podľa všetkého v krátkej dobe zmení. Nielenže SRAM posunie do predaja vlastnú elektronickú sadu, ale pravdepodobne získa aj primát prvej bezdrôtovej hromadne vyrábanej elektronickej sady vôbec. 

V nasledujúcom videu máme možnosť vidieť riešenie jednotlivých častí. Prenos signálov bude pravdepodobne v štandarde Bluetooth, pričom každá časť systému má vlastný prijímač, vysielač a aj zdroj. Zvedaví sme, ako bude riešené samotné nabíjanie batérií, alebo či sa bude jednať o použitie určitých štandardizovaných batérií.

SRAM zaujímavo vyriešil aj samotný spôsob radenia a použitia jeho patentovanej technológie Double Tap. Pri mechanickej verzii má jedna radiaca páka dve polohy, kde kratšia dráha páky uvoľnuje prehadzačovačku smerom dole (ťažší prevod). Prekonanie tejto polohy naopak ťahá lanko a radí sa smerom nahor (ľahší prevod). Elektronická sada na to ide inak. Zmena prevodov prebieha na oboch pákach. Ľavá strana radí smerom dole (ťažší prevod), pravá smerom nahor (ľahší prevod). Zmena prevodu na prevodníkoch pohybom prešmyku sa udeje po súčasnom stlačení oboch pák radenia naraz.

Predpokladáme, že oficiálne predstavenie sady je za dverami, keďže si výrobca verí natoľko, že "pustil" radenie na oficiálnych profi pretekoch.

 

Twitter  
Prihlásiť Zaregistrovať

Prihlásenie k vášmu účtu

Užívateľské meno *
Heslo *
Pamätaj si ma

Vytvoriť účet

Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.
Meno *
Užívateľské meno *
Heslo *
Overenie hesla *
E-mailová adresa *
Overenie e-mailovej adresy *

Najbližšie podujatie

Žiadne udalosti

Sledujte nás:

facebookgoogle-plustwitter