Nové Shimano Alivio 2014 –„race-ový“ image za dobrý peniaz

Twitter  

Už sme si zvykli na každoročné postupné odhaľovanie noviniek z dielne Shimano. Nové technológie sa tak postupom času dostávajú čoraz nižšie - na lacnejšie komponenty. Inak tomu nebolo ani tentoraz a tak po sadách XT, SLX a Deore  Shimano predstavilo vynovenú sadu Alivio.

 

 

 Alivio je pre bežných užívateľov a výrobcov bicyklov dlhoročne veľmi o(b)sadzovaná sada. Tomuto rokmi overenému statusu určite napomôžu aj najnovšie vylepšenia, technológie prevzaté z vyšších rád, všetko samozrejme zaodeté v novom, módnom kabáte.

 Shimano Alivio prichádza na trh v dvoch verziách, určených pre horské a trekingové bicykle. 

 MTB

 Prvá vec, v ktorej vyniká Alivio je nový dizajn. V porovnaní s predchádzajúcimi verziami má agresívnejší vzhľad, čoho jasným príkladom je zadná prehadzovačka. Tá teraz ponúka technológiu Shimano Shadow, známu tiež z rady SLX alebo Deore a je tak určená pre agresívnejšiu jazdu. Jej nízky profil a tuhšia konštrukcia zamedzuje dotyku so zadnou stavbou pri jazde v drsnejších podmienkach. Vzhľadom na čoraz častejšie používanie väčších kolies (29 a 27,5“), v tomto segmente čoraz populárnejšie Alivio prijalo 22-30-40zubové prevodníky a kompaktný prešmykovač, ktorý dovoľuje väčšiu vzdialenosť medzi ním a pneumatikou, zvlášť u väčších kolies a zlepšuje tak ovládateľnosť

 Pre lepšiu manipuláciu Shimano integrovalo radenie a brzdovú páku (hydraulickú). Dodáva mu čistejší vzhľad a zlepšuje vedenie laniek. Rozšírený optický prevodový displej umožňuje okamžitú kontrolu zaradeného prevodu. Samostatné radenie je tiež k dispozícii.

 Sada Alivio je k dispozícii s hydraulickými kotúčovými brzdami s jednoduchou údržbou a „lievikovým“ odvzdušňovaním.

 9 rýchlostná kazeta ponúka 4 rôzne možnosti ozubenia: 11-28T , 11-32T , 11-34T , 12-36TTREKING

Vzhľadom k tomu, že ľudia po mnoho rokov používajú Alivio aj na trekingové bicykle, Shimano sa rozhodlo spraviť aj špeciálnu trekingovú verziu. Tá je zároveň najtichšie a najodolnejšie Alivio aké bolo kedy vyrobené. V porovnaní s horskou verziou, trekingová má čistejší vzhľad.

Prehadzovačka sa jasne odlišuje v dizajne, prešmykovač má široké vodítko pre dlhšiu životnosť a presné radenie. Kľuky sú k dispozícii v 26-36-48 alebo 22-32-44zubovom prevedení.  


 

 

Twitter  
Prihlásiť Zaregistrovať

Prihlásenie k vášmu účtu

Užívateľské meno *
Heslo *
Pamätaj si ma

Vytvoriť účet

Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.
Meno *
Užívateľské meno *
Heslo *
Overenie hesla *
E-mailová adresa *
Overenie e-mailovej adresy *

Najbližšie podujatie

Žiadne udalosti

Sledujte nás:

facebookgoogle-plustwitter