SRAM RED 22 -hydraulika pre cestnú cyklistiku (+VIDEO)

Twitter  

 Americký výrobca pokracuje v inováciách svojej najvyššej cestnej sady. Zatial stále odoláva elektronizácií radenia, ale podla vyjadrení, chce s elektronikou príst az vtedy, ked dokáze ponúknut dokonalý variant. Zatial stále zostáva u svojho patentovaného systému Double Tap®.

 

Potom, co sa uz dlhší cas jazdí 11-pastorok na sadách Campagnolo a minulý rok sa pridali aj Japonci od Shimana s DuraACE, vstúpili do obchodného boja aj Americania. Marketingovo odpálili svoju novú sadu velavravným názvom SRAM RED 22, ktorého úcelom je odlíšit sa od konkurencie a nezapadnút do šedých vôd priemeru.

 To by sa malo podarit aj vdaka váhe a cene. SRAM  deklaruje, ze jeho nový RED22 by mal byt v mnohých krajinách najlahšou a najlacnejšou 11-pastorkovou top sadou na trhu. To, ako to bude vyzerat u nás na Slovensku, budeme vidiet uz cochvíla.

SRAM sa chváli, ze na jeho novinka funguje bez chýb a otravného drhnutia retaze na prešmyku, pri akomkolvek zaradenom pastorku, bez nutnosti doladovania prešmyku (svoje by vedeli povedat majitelia 11 pastorkovej "Campy"). To znamená, ze je k dispozícií reálne vyuzitelných 22 prevodov.

K dispozícii budú klasické kazety v rozpätí 11-23 az 11-28 zubov, a špeciálnej kazety 11-32 pre WiFli prehadzovacku s dlhším ramienkom. SRAM išiel cestou pridania 16 zubového pastorku, co umoznuje plynulejšie radenie a prechod medzi jednotlivými pastorkami kazety.

Najväcšou inováciou, ktorou SRAM predbehol svojich konkurentov, je predstavenie prvých cestných, sériovo vyrábaných radiacich pák s integrovanou tlakovou nádobkou, pre hydraulické brzdy, SRAM RED 22 Hydro Shifter . Dobrou správou je, ze toto riešenie bude k dispozícii taktiez pre staršie 10 pastorkové SRAM systémy pod oznacením SRAM S700 . Nové páky sú lahko tvarovo odlíšitelné, svojou mohutnejšou "hruškou", v ktorej sa nachádza zásobník brzdovej kvapaliny. Od hydraulických b´rzd si výrobca slubuje hlavne lepšiu dávkovatelnost, vyššiu efektivitu, menšiu silu vyvinutú jazdcom na pácku potrebnú k zabrzdeniu. Vyššia úcinnost samotných b´rzd je podla vyjadrení výrobcu az druhoradá a to z toho dôvodu, ze hlavným limitujúcim faktorom brzdenia je trenie vytvárané pláštom na vozovku. Nie je úcelom, aby sa bicykel dostal rýchlo do šmyku, ale ostal co najdlhšie ovládatelný.

Spolu s pákami sa na trh dostávajú aj dve hydraulické brzdové riešenia.

 Prvou je hydraulická brzda v tvare klasických celustových b´rzd SRAM RED Hydraulic Rim Brakeset. Na rozdiel od klasických b´rzd, sa o prenos sily nestará lanko, ale hydraulická kvapalina a prepákovanie cez piestik. Brzdy majú samozrejme moznost nastavenia vzdialenosti brzdových "špalkov" od ráfiku bez potreby náradia, takze chod páky ostáva konštantný a je ho mozné nastavit kedykolvek pocas jazdy. Obrovskou výhodou je, ze brzdy dajú pouzit na akýkolvek existujúci rám, bez potreby jeho špeciálnych úprav. Od klasických b´rzd SRAM RED by nemal byt rozdiel vo váhe viac nez 104g (páka,"prasiatko",hadice), co je velmi prijatelné aj pre "gramárov". Pokial by sa niekto obával rýchlejšieho prehriatia ráfiku pri brzdení, oproti klasickým brzdám, tak na to nie je dôvod. Pouzitím hydraulických b´rzd sa síce zvyšuje brzdný tlak, ale samotný koeficient trenia brzdových špalkov sa nezvyšuje, takze nevzniká vyššia teplota. U nás v redakcii práve v tomto riešení vidíme najschodnejšiu implementáciu hydraulických b´rzd do pelotónu WorldTour.

 Druhým riešením je klasické prasiatko-kotúc, SRAM RED Hydraulic disc brakeset. Kotúce sú vo velkosti 160mm (cestné) a 140mm(CX) s dierovaním a hliníkovým unášacom, co umoznuje ich kvalitné chladenie. Uchytenie bude mozné formou "6diery", alebo Center-Locku. Prasiatka sú osadené 19mm(predná) a 18mm(zadná) piestikmi. Najväcším nepriatelom je váha, ktorá pri porovnaní s klasickými brzdami vzrastie o cca 400-450g na páre a nemoznost vyuzitia na klasických cestných rámoch.

 

Neostáva sa nám nic len tešit na Jún-Júl 2013, kedy bude nový SRAM RED 22 a SRAM S700 k dispozícii na predajniach.

Orientacné ceny:

Red 22 Mechanická sada

RED 22 radenie 

 € 556

 280g (pár) 

RED 22 predný prešmyk (+Chain-spotter)

 € 128

 69g + 10g (Chain spotter) 

RED 22 zadná prehadzovacka, krátke ramienko

 € 333

 145g 

RED 22 kluky GXP (bez stredového zlozenia)

 € 420

 609g 

RED 22 kluky BB30 (bez stredového zlozenia)

 € 460

 557g 

RED Quarq 22 Power Meter GXP (bez stredového zlozenia)

 € 1,845

 778g 

RED Quarq 22 Power Meter BB30 (bez stredového zlozenia)

 € 1,890

  -  

BB GXP (Ceramic)

 € 196

 105g 

BB BB30 (Ceramic Bearings)

 € 196

 53g 

RED Aero Link Brake Calipers

 € 327

 240g 

Cassette XG-1190 (11-25)

 € 312

 151g 

RED 22 Chain PC (114 links)

 € 56

 242g 

 

 Kompletná sada s GXP klukami):             €2,328

 1,747g 

 

Red 22 hydraulické brzdy

HS1 Rotor 140mm/160mm

 € 39

   

HSX Rotor 140mm/160mm (vrátane titánových skrutiek)

 € 64

   

Disc Brake Hydraulic Hose Kit SRAM Road Black 2000mm

 € 39

   

RED 22 Hydro R Disc Radenie a "prasiatko" (Rotor sa predáva samostatne) – Predný, alebo zadný 

 €499

 449g (radenie,"prasiatko", hadica, 160mm rotor 

 

       

RED 22 Hydro R Rim radenie a brzda – predná, alebo zadná 

 €430

387g (radenie, brzda, hadica)

 

 

(zdroj: www.cyclingnews.com)

 

PS. Áno, u nás v redakcii vieme, ze hydraulické brzdy pre ráfiky uz dlhú doby vyrába spolocnost MAGURA, ale SRAM  RED22 Hydro2 je prvým sériovo vyrábaným cestným riešením hydraulických b´rzd, ktorý vyuzíva tvar klasických cestných pák.

Twitter  
Prihlásiť Zaregistrovať

Prihlásenie k vášmu účtu

Užívateľské meno *
Heslo *
Pamätaj si ma

Vytvoriť účet

Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.
Meno *
Užívateľské meno *
Heslo *
Overenie hesla *
E-mailová adresa *
Overenie e-mailovej adresy *

Najbližšie podujatie

Žiadne udalosti

Sledujte nás:

facebookgoogle-plustwitter