Preview: Methanol 29FS -Bianchi na Eurobike predstavil nový celoodpruzený model 29" (+VIDEO)

Twitter  

[sigplus] Kritická chyba: Priečinok obrázkov clankypreview/methanol29FS sa predpokladá ako relatívna cesta k základnému priečinku obrázkov špecifikovanom v administrátorskom rozhraní.

 Tak ako mnoho výrobcov aj taliansky výrobca Bianchi si ponechal uvedenie svojho úplne nového celoodpruzeného 29“ rámu na tohtorocný Eurobike.

 

Oficiálne predstavenie pre tlac prebehlo vo Friedrichshafene v Nemecku v stredu 29. Augusta 2012. O uvedenie sa postaral sám Salvatore Grimaldi, zakladatel a generálny riaditel Grimaldy Industri AB a predseda predstavenstva Bianchi, spolu s generálny riaditelom Bianchi Bobom Ippolitom. Chýbat samozrejme nemohli ani Felice Gimondi, prezident MTB tímu TX Active-Bianchi a taliansky šampión v XCO a úcastník Svetového pohára XCO, Gerhard Kerschbaumer.

 Nový Methanol 29FS, navrhnutý pre extrémny výkon, je výsledkom pokracujúcich investícii do vývoja karbónových MTB rámov najvyššej kvality.

 

Technické špecifikácie:

- 100mm zdvihu, ERC rám so 4capovým systémom

- Horst link pre plnú nezávislost odpruzenia od brzdných síl

- pouzitie 3 rôznych typov karbónových UD vlákien Toray 40T-30T-T700

- Tapered hlavová trubka

- X12/142mm štandard  zadná osa pre maximálnu tuhost

- stredové zlozenie BB PressFit 30 73mm

- Full carbon dropout – s post mount uchytením unášaca zadnej brzdy  na 160mm kotúc

- neutrálna pozícia ulozenia hlavného capu zadnej stavby pre elimináciu kick-back efektu

- váha rámu: 1970 gramov (bez tlmica)

 

Pouzité technológie:

- TWT (Triple Wall Tube) – umoznuje klást kompozitovú tkaninu takým spôsobom, ktorý vytvorí karbónovú trubku s pozdlznou vnútornou stenou, následne tvárnené spolu do monococque rámu bez viditelných spojov. To umozní vytvorit  tenšiu  vonkajšiu stenu cím sa zvyšuje pevnost a tuhost bez zmeny váhy.

- ERC (Embedded Reiforcement Construction) – štruktúra “rebier”pripojená a vpracovaná do rámu,  prechádzajúca od hlavovej trubky az ku šlapaciemu stredu, má za úlohu poskytnút rámu tuhost, výbornú ovládatelnost a minimalizovat straty pri tahaní

- Ti-Net – je technológia titanovej sietky zapracovanej do karbónovej tkaniny spodnej rámovej trubky. Tá vytvára ochrannú bariéru na ochranu rámu pred nárazmi kamenov odletujúcimi od predného kolesa. Má vplyv na zvýšenie odolnosti a zivotnosti rámu

- ARS (Asymetrická zadná stavba) – nový koncept zadnej stavby , velmi kompaktný a tuhý zadný trojuholník, umoznuje pouzitie rôznych kombinácií prevodníkov pre 29” modely


Methanol 29 FS disponuje ostrými dizajnovými rysmi, spája tuhost s ultralahkým karbónovým rámom vdaka unikátnym technológiám spolocnosti Bianchi a špeciálnej XC geometrii.

Je to bicykel ako zrodený pre vítazstvá, presne ako jeho predchádzajúci “bratia” Methanol SL2 a Methanol 29SL, ktoré priniesli úspech Gerhardovi Kerschbaumerovi vo Svetovom Pohári XC, Talianskych a Európskych majstrostvách a samozrejme aj jeho úspešné tazenie na Olympijskom okruhu, a taktiez aj jeho tímovým kolegom Stephanovi Tempierovi a Leonardovi Paezovi.

 Európsky šampión roku 2011 Gerhard Kerschbaumer sa na adresu Methanolu 29FS vyjadril, hned po svojom olympijskom debute, na ktorom prešiel Methanol svojím závodným krstom, nasledovne: Páci sa mi jeho dizajn. Sedí mi jeho geometria a mám výborný pocit zo systému odpruzenia. Myslím si, ze tento bajk má na to aby dosiahol úspech ako v XC, tak aj v Maratónskych závodoch.

{gallery}clankypreview/methanol29FS{/gallery}

Twitter  
Prihlásiť Zaregistrovať

Prihlásenie k vášmu účtu

Užívateľské meno *
Heslo *
Pamätaj si ma

Vytvoriť účet

Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.
Meno *
Užívateľské meno *
Heslo *
Overenie hesla *
E-mailová adresa *
Overenie e-mailovej adresy *

Sledujte nás:

facebook