Shimano SAINT 2013 -Nový SAINT ide!

Twitter  

 Vynovená sada SAINT je cistá hmotnost! Ako sme uz boli zvyknutí z predošlých dvoch generácií, aj nový SAINT sa zameriava výhradne na anti-gravitacný segment horských bicyklov, cize zjazdové a freeride-ové biky a to je jasne viditelné v celom rade nových funkcií. Tým, ze poskytuje zvýšenú tuhost, brzdný výkon, odolnost a ergonómiu, nový SAINT umoznuje zjazdovým pretekárom a freeriderom sústredit sa výhradne na svoj výkon.

 

 

 

 

 

Nová sada SAINT uz viackrát excelovala v extrémne nárocných podmienkach zjazdových pretekov. Bola vyvinutá v úzkej spolupráci s profesionálnymi pretekármi ako Aaron Gwin a Gee Atherton. Títo jazdci poskytli inzinierom a dizajnérom zo Shimana cenné informácie, ktoré viedli k zásadnému zlepšeniu funkcií nového SAINT-u na závodných tratiach. Výsledok? 5 vítazstiev na Svetovom pohári a celkový vítaz Svetového pohára.    

Sami objavte, ze nový SAINT je kompaktnejší, pevnejší, lahší a tichší ako predchádzajúca generácia.

 

Vítaz Svetového pohára 2011 Aaron Gwin: "Nový SAINT ide! Je výkonný, spolahlivý a silný. Je to najlepšie, co som kedy jazdil! "

 

 Ziadne rozptylovanie, aspon nie z hnacieho ústrojenstva!

Viacnásobný vítaz Svetového poháru a majster sveta z toku 2010 Gee Atherton o pohone nového SAINT-u: „Nová sada SAINT je az neuveritelne dobrá. SHADOW RD+ je velkou výhodou pre DH jazdcov, pretoze retaz je stabilná a kluky sú tak tuhé, ze kazdé šliapnutie je okamzite premenené na pohyb vpred!“

 

Pretoze jazdci extrémnych disciplín potrebujú väcšiu stabilitu v kritických situáciách, Shimano vyvinulo novú 10 rýchlostnú prehadzovacku s technológiou SHADOW RD+. Táto technológia, ktorá bola prebratá zo Shimana XTR ponúka velmi stabilné a tiché hnacie ústrojenstvo pre zjazd a freeride. Menic má prepínac na aktiváciu stabilizátora, ktorý pôsobí proti silám hybnosti retaze v nerovnom teréne. V pozícii „on“ je stabilizátor zapnutý a retaz je stále napnutá a menic tuhý. Pri demontázi alebo výmene zadného kolesa musí byt prepínac v pozícii „off“ teda vypnutý a ramienko je tak volné v oboch smeroch.

   

SHADOW RD+ ponúka lepšiu kontrolu, znizuje skákanie retaze a poskytuje tichší chod hnacieho ústrojenstva. To vám umozní zamerat sa na to najdôlezitejšie – na váš výkon.

 

Aby ste sa uistili, ze vaša sada SAINT je pripravená tiez pre freeride, SHIMANO pridalo “menic rezimu“, ktorý umoznuje montáz v polohe na kazetu 11-28z alebo freeride-ových 11-32z.

 

Inzinieri v Shimane tiez chápu obrovský tlak vyvíjaný na kluky pri zjazde. Pre zvýšenie tuhosti a odolnosti pouzili ocelovú osu a ocelové vlozky na montáz pedálov.  Pritom boli ešte schopní znízit hmotnost celej sady pomocou klúk s technológiou Hollowtech II a štvorramenného pavúka uchytenia prevodníkov. Tie sú k dispozícii v 34, 36 alebo 38zubovom prevedení. Nové kluky sú rovnako kompatibilné  s rôznymi šírkami stredových zlození 68/73/83mm alebo tiez Pressfit BB.  

 

Pre další posun výkonnosti na zjazdových tratiach Shimano vytvorilo radenie Rapidfire plus, pri ktorom hlavná pácka radenia je o 6% dlhšia a pácka odradzovania o 10%, nez jej súcasná podoba (M810). V spolupráci s profesionálnymi  jazdcami tiez upravilo ergonómiu a znízilo silu potrebnú pre posun, takze radenie je lahké a konzistentné.

 

Jeden z top DH jazdcov Brendan Fairclough hovorí: "Brzdy sú úzasné! Robia presne to, co chcete a ja im zverujem môj zivot. "
Nový SAINT ponúka bezkonkurencný brzdný výkon s Ice Tech kotúcovými brzdami. O vysoký výkon sa stará konštrukcia so 4-mi keramickými piestikmi v kombinácii s 1-prstovými brzdovými pákami. Špeciálne pre extrémne podmienky SHIMANO vyvinulo 203mm rotor s chladiacim rebrovaním. Tento rotor je velmi efektívny v hospodárení s teplom vznikajúcim pri intenzívnom brzdení. Na hornej strane Ice Tech sendvicovej konštrukcie rotora dochádza k jeho ochladzovaniu o 50 stupnov Celzia. Výsledkom toho je o 20% viac energie na zastavenie rotora, nez pri technológií bez rebrovania.

 Konkávne ploché pedále
Pre ešte väcšiu kontrolu a efektivitu šliapania SHIMANO vyvinulo nový pedál majúci konkávny tvar. SAINT pedál je 3 mm širší a má nizší profil (-8,5 mm) nez predchádzajúca verzia. Pedále majú vynikajúci dizajn, ktorý ich lahko zbavuje bahna a vymenitelné piny zabezpecia oporu sa stabilitu chodidla.

 

Dostupnost na trhu: júl 2012

 

Špecifikácie:

 

Kluky FC-M820

-HollowTech II

-34/36/38 zubový prevodník

 

Kazeta CS-6700         

-10 rýchlostná

-11-28zubov

-11-25zubov

-11-23zubov

 

CS-M771-10

-10 rýchlostná

-11-36zubov

-11-34zubov

-11-32zubov

 

 

Rotory SM-RT81

- 203mm

-180mm

- 160mm

- Ice technológie

- Center lock uchytenie

 

SM-RT86

- 203mm

- 180mm

- 160mm

- Ice technológie

- 6-dierové uchytenie

 

 

 Brzdy BR-M820

-4 piestikový brzdic (prasiatko)

-Ice technológie

- montáz typu „post Mount“

- platnicky H03C Metal / H01A Resin

 

 

Menic RD-M820-SS

-Top normal

-Shimano Shadow RD+

-Menic rezimu

 

Twitter  
Prihlásiť Zaregistrovať

Prihlásenie k vášmu účtu

Užívateľské meno *
Heslo *
Pamätaj si ma

Vytvoriť účet

Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.
Meno *
Užívateľské meno *
Heslo *
Overenie hesla *
E-mailová adresa *
Overenie e-mailovej adresy *

Sledujte nás:

facebook