Duse Foss sú nesmrtelnou dusou vásho bikeu

Twitter  

 FOSS Worldwide Inc. uz viac ako 10 rokov predstavuje inovácie v oblasti cyklistiky. Firma FOSS si za ciel zvolila byt priekopníkom v odbore a poskytovat svojim zákazníkom produkty tých najlepších vlastností a kvality. Všetko od výskumu, vývoja, designu, az po samotnú výrobu má 100% pôvod na Taiwane.

 

Uznaním vysokej kvality duší FOSS je prestízne ocenenie iF Material Award 2010 a prvé miesto v kategórii Wheel Set Group v sútazi o najlepšiu inováciu INNOBIKE 2010

Vývoj pláštov je jednou z najinovatívnejších  oblastí cyklistiky. Vývoj systémov odolných  voci defektom, zdokonalenie jazdných vlastností a snaha o co najnizšiu hmotnost rotujúcich castí na bicykli, to sú hlavné smery vývoja a výskumu mnozstva firiem zaoberajúcich sa cyklistikou.

Jedným z takýchto revolucných riešení je produkt firmy FOSS, ktorá namiesto tradicnej gumy pouzila na výrobu duší makromolekulárny termoplast TPE.

Termoplastický elastomer (TPE) je polymérový termoplast, ktorý má vlastnosti elastomeru, resp. gumy, ale dá sa spracovávat ako termoplast. V porovnaní s gumou je technológia výroby omnoho jednoduchšia. Ide v podstate o rýchly prechod zo spracovatelskej taveniny k pevnému elastickému telesu. Tento proces je vratný a nastáva jednoduchým natavením a ochladením TPE, zatial co pri výrobe gumy musia kaucukové zmesi prejst zlozitým vulkanizacným procesom

Steny duší z makromolekulárneho plastu (TPE) majú síce väcšiu hrúbku ako z klasickej gumy, ale vdaka o asi 30% nizšej hmotnosti (TPE 0,88g/cm3 v porovnaní s gumou 1,3g/cm3) je celková hmotnost duší nízka a je porovnatelná so špickovými ultralight dušami. Hmotnost duše o rozmeroch 26x1.95-2.25 je priblizne 130g.

K najzaujímavejším vlastnostiam TPE patrí jeho tvarová pamät, materiál sa po deformácii vracia do pôvodného stavu. Napríklad pri prepichnutí ostrým predmetom sa duša FOSS neroztrhne, ale v mieste prierazu sa snazí vrátit do pôvodného stavu cím utesní okolie predmetu, ktorý spôsobil prerazenie plášta a duše. Pri menších defektoch, napr. od t´rnov dokáze duša FOSS udrzat tlak aj po odstránení ostrého predmetu. S takýmto defektom je mozné pokracovat v jazde bez výraznejšej straty tlaku.

Z tohto pohladu je duša FOSS úcinná aj pri defektoch z boku, kde systémy s protidefektovými tmelmi a penami nefungujú celkom spolahlivo.

Nesporným plusom týchto duší je fakt, ze pri prerazení neexplodujú, nedôjde k ich roztrhnutiu a rýchlemu úniku vzduchu. Sú tak výrazne bezpecnejšie ako klasické gumené duše, pri ktorých v prípade explózie môze dôjst k nepríjemnému pádu.

Duše z TPE materiálu sú velmi jednoducho opravitelné bud originálnymi záplatami FOSS, alebo natavením okolia defektu a následným stlacením. Do vašej povinnej výbavy tak pribudnú zápalky alebo zapalovac.

Priatelské voci zivotnému prostrediu

Duše FOSS splnajú enviromentálne poziadavky dnešnej doby, vdaka schopnosti materiálu TPE neustále sa recyklovat sú mimoriadne priatelské pre zivotné prostredie.

Rozmery:

26x1.95-2.25 Presta Valve (galuskový ventil)

29x1.95-2.25 Presta Valve (galuskový ventil)

700x20C-23C Presta Valve (galuskový ventil)

700x28C-35C Presta Valve (galuskový ventil)

Twitter  
Prihlásiť Zaregistrovať

Prihlásenie k vášmu účtu

Užívateľské meno *
Heslo *
Pamätaj si ma

Vytvoriť účet

Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.
Meno *
Užívateľské meno *
Heslo *
Overenie hesla *
E-mailová adresa *
Overenie e-mailovej adresy *

Sledujte nás:

facebook