Bikejoring - prevetrajte seba aj svojho psa

Twitter  

 Vela bajkerov má okrem svojho milácika bicykla doma aj domáceho milácika psíka. Tak preco nespojit dve príjemné veci tréning na bikeu plus tréning psa. Psík sa poteší dlhému výbehu a vy spravíte nieco pre svoj tréning.

Co je to Bikejoring?

Ako názov napovedá, bude to nieco s bicyklom. Ked ku bikeu pripnete cez špeciálne postroje psíka, a ten tahá svojho psovoda vznikne Bikejoring. Táto disciplína vznikla po vzore Skijoringu, teda tahania lyziara psom. Bikejoring je teda akousi letnou alternatívou Skijoringu.

 

Na Bikejoring sa vyuzívajú predovšetkým tazné psie plemená. S ich tréningom sa zacína rovnako, ako pri tazných psoch az v ich fyzickej dospelosti. Je velmi dôlezité aby dvojica, teda jazdec aj pes boli dokonale zohratí a pes bol maximálne poslušný. Jazdec by zas mal byt dobrým jazdcom v teréne, aby nezranil seba a ani psa. Na tahanie sa pouzíva psí postroj Sprint alebo Turist, ktorý je podobný, ako stopovací. Na tento postroj sa pripne zhruba 3metre dlhé pruzné lano, ktorým je pes pripnutý k bicyklu. Kedze sa dosahujú pri tomto športe vcelku vysoké rýchlosti, je dobré, aby jazdec mal na sebe ochranné prvky, ako prilba, rukavice a aj chránice kolien a laktov.  

 

 

V Bikejoringu sa konávajú preteky, ktoré majú kategórie muzi, zeny a obcas aj juniori. Tento druh športu patrí pod Slovenský zväz psích záprahov, a podobne ako psie záprahy sa teší coraz väcšej popularite. Pri sútaziach sa najviac pouzíva tahanie jedným psom, ale vyskytujú sa uz priekopníci aj s dvomi psami.  

 

 

 

Ak máte skúsenosti, poprípade by ste sa chceli podelit o zázitky z Bikejoringu, môzete tak urobit v diskusii, poprípade napíšte Blog a môzeme ho uverejnit v BikeBlogu na Cyklomania.sk

Twitter  
Prihlásiť Zaregistrovať

Prihlásenie k vášmu účtu

Užívateľské meno *
Heslo *
Pamätaj si ma

Vytvoriť účet

Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.
Meno *
Užívateľské meno *
Heslo *
Overenie hesla *
E-mailová adresa *
Overenie e-mailovej adresy *

Sledujte nás:

facebook