BikeBlog: Ako otestovat priatelku, ci ju bude bavit MTB

Twitter  

      Ak zvazujete zainvestovat vy alebo vaša priatelka do horského bicykla, a nie ste si 100% istý,  ci ju bude tento druh športu a cyklistiky bavit, otestujte si ju. Ved bike po jednom zvezení môzete ešte vrátit do obchodu, ci výhodne predat na inzerát.

Dá sa povedat, ze ja osobne cyklistike dost holdujem. Nie som vrcholový pretekár, ale na bikeu strávim dost svojho volného casu. Priatelke sa cyklistika tiez páci, no ešte predtým, ako sme sa zoznámili, si kúpila trekingový bike, co nie je v súznení ani s mojim cestákom, a tiez ani s mojim horákom. Vzdy, ked sme sa chceli cez víkend spolu vyvetrat, musel som plánovat cestu tak, aby ju ona na trekingu prešla. Cize ziadne rozbité lesné cesticky, ideálny je asfalt. Kedze príjemnejšie sa nám spolu vozilo v lahkom horskom teréne, ako na ceste, pretoze na málo frekventovaných lesných cestách sa nám dalo porozprávat a netrúbili po nás bezohladní šoféri, rozhodol som sa, ze jej k narodkám kúpim horský bicykel. Skrátka, aby sme neboli obmedzovaný terénom ani povrchom, a vlastne vôbec nicím. Nebol som si celkom istý, ci mám ist do tej kúpy, alebo nie, a ani ona mi k tomu nevedela dat jasné stanovisko, naznacovala totiz, ze sa v zjazdoch trochu bojí. Tak som si povedal, ze kúpim bike pre nu u známeho v predajni, pre prípad, ze by som ho bol nútený vrátit. Volba nakoniec padla na Cult Anansa, velmi dobrý pomer cena/výbava + kvalita.

 

Jedno velmi pekné nedelné ráno, sme sa rozhodli, ze ideme na prvú jazdu ja + priatelka a dvaja kámoši, s ktorými jazdím. Chalani hovoria, ze zober ju na nejakú peknú trasu, nech sa jej to zapáci. Hovorím si, ze znie to rozumne, a tak sme sa vybrali z Povazskej, cez Domanizu, sedlo Samostriel do Cicmian a spät. Cesta smerom do Cicmian prebiehala ideálne, priatelke sa velmi pácilo prostredie aj terén. V Cicmanoch sme sadli na kofolu a premýšlali kade naspät. Napadlo nás, ze cez Priedhorie, kde si dáme obed. Vodcom som mal byt ja a kámoš, nakolko sme si boli istý kadial íst. Zvolili sme smer a trasu, teda prvá krizovatka rovno, to isto bude tade. Prišlo prvé lahšie stúpanie (cesta ešte široká), kde nám bolo ešte veselo. Po asi dvoch prejdených kilometroch sa zacala cesta zuzovat a stúpanie bolo prudšie, az sa pred nás zdvihla doslova stena. Kedze sme si boli s kolegom istý kadial íst, nenechali sme na sebe znat pochybnosti a davajho tlacením proti stene. Tlacenie sa nakoniec zmenilo na lezenie + nesenie bikeov. Pri letmom pohlade do tváre priatelky, som z jej pohladu jasne cítal zúfalstvo a prianie si mojej smrti. To ma az tak netrápilo, skôr som premýšlal, co poviem v predajni, ked prídem vrátit novucký bezchybný Cult. Upokojoval som sa, ze ak ho nebudú chciet spät, tak ho predám cez bazár, ved je úplne nový. Toto sa mi stále tocilo v hlave, ze sme vyšli na vrch, odkial sme sa podla mojich predstáv mali spustit do Priedhoria. Na vrchu menší oddych a davajho dole, ved v krcme pri obede posedíme dost. Az na taký malý detail, ked sme vyšli z hory boli sme opät v Cicmanoch. Ked som to povedal priatelke, bol som si istý, ze s jej horskou cyklistikou vo dvojici je definitívny koniec. Popri návrate som radšej nic nehovoril, nech to nezhorším az na druhý den som sa spýtal, ci si chce bike ponechat, a ci ešte so mnou niekam pôjde. Prekvapila a zároven potešila ma jej kladná odpoved. Vtedy som si uvedomil, aký dobrý test to bol, ze sme absolvovali aj nárocný terén. Bolo mi jasné, ze horský bicykel sa stal jej milácikom, a ze na prvú jazdu na nom urcite nezabudne.  

Twitter  
Prihlásiť Zaregistrovať

Prihlásenie k vášmu účtu

Užívateľské meno *
Heslo *
Pamätaj si ma

Vytvoriť účet

Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.
Meno *
Užívateľské meno *
Heslo *
Overenie hesla *
E-mailová adresa *
Overenie e-mailovej adresy *

Sledujte nás:

facebook