Ako riešiť ukradnutý bicykel na dovolenke?

Twitter  

Viete, čo vám nesmie chýbať vo vašej výbave, keď sa chystáte dovolenkovať na bicykli? Okrem správneho športového vybavenia by ste nemali opomenúť ani cestovné poistenie. Mnohí možno nevedia, že vás nemusí chrániť iba pred úrazmi, chorobami a inými nepríjemnosťami. Pri správne zvolených pripoisteniach môže byť poistná ochrana z cestovnej poistky naozaj široká a chránené môže byť aj vaše športové vybavenie. Ak sa potom stane, že váš bicykel niekto ukradne, vzniknutú škodu vám preplatí poisťovňa. Pozor si však dajte na to, že aj to má svoje pravidlá.

ukradnutbicykelnadovolenke

Nie je krádež ako krádež

Pripoistenie batožiny v rámci cestovného poistenia kryje aj športové vybavenie, ktoré si so sebou vezmete na dovolenku. Ak vám vaše veci niekto ukradne, máte nárok na poistné plnenie. Avšak iba v prípade, že príde k tzv. prekonaniu prekážky. V praxi to znamená toľko, že váš bicykel musí byť ukradnutý z hotelovej izby alebo úschovne, prípadne zlodej musí prerezať či inak poškodiť bezpečnostný zámok. Inými slovami, váš bicykel musíte mať riadne zabezpečený pred krádežou a ak sa predsa len stane nešťastná náhoda a niekto vám ho ukradne, „bolestné“ vám vyplatí poisťovňa. Ani cestovné poistenie s pripoistením batožiny preto nie je dôvodom na to, aby ste si na svoje veci prestali dávať pozor. Obozretnosť je vždy na mieste. To platí nielen pre športové vybavenie, ale aj pre kufre, doklady a platobné karty. Poistenie batožiny kryje stratu alebo krádež aj týchto vecí.

Ako postupovať, keď zistíte, že váš bicykel niekto ukradol?

  1. Bezodkladne kontaktujte asistenčnú službu poisťovne, v ktorej máte uzatvorené cestovné poistenie. Pred telefonátom si pripravte asistenčnú kartu, kde nájdete číslo vašej poistnej zmluvy a nadiktujte ho operátorovi.
  2. Krádež bicykla nahláste na polícii a spíšte s nimi policajnú správu, ktorú si starostlivo uschovajte. V prípade, že s vami polícia spisuje záznam v cudzom jazyku a vy máte podpísať dokument, ktorému nerozumiete, obráťte sa na asistenčnú službu vašej poisťovne, ktorá vám môže poskytnúť aj telefonické tlmočenie.
  3. V prípade, že vám bol bicykel odcudzený z ubytovacieho zariadenia alebo z úschovne, krádež okamžite nahláste správcovi a požadujte od neho vydanie potvrdenia o krádeži.
  4. Ak vám boli ukradnuté ďalšie veci, ako napríklad peňaženka, doklady alebo telefón, bezodkladne kontaktujte príslušné inštitúcie. Pri krádeži platobných kariet sa obráťte na vašu banku, o zmiznutí mobilného telefónu informujte operátora. Odcudzenie dokladov oznámte polícii.
  5. Po návrate na Slovensko nahláste poistnú udalosť formou tlačiva, alebo inou oficiálnou cestou, podľa možností, ktoré poskytuje vaša poisťovňa. Nezabudnite, že nahlásenie musíte stihnúť vo vopred stanovenej lehote, ktorá býva spravila 15 – 30 dní od návratu na Slovensko. Odporúčame overiť si túto lehotu u asistenčnej služby poisťovne. V neposlednom rade nezabudnite priložiť aj všetky potrebné dokumenty, ako je policajná správa, potvrdenie od ubytovacieho zariadenia a pod.

Zdroj: netfinancie.sk

Zdroj obrázka: pexels.com

Twitter  
Prihlásiť Zaregistrovať

Prihlásenie k vášmu účtu

Užívateľské meno *
Heslo *
Pamätaj si ma

Vytvoriť účet

Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.
Meno *
Užívateľské meno *
Heslo *
Overenie hesla *
E-mailová adresa *
Overenie e-mailovej adresy *

Sledujte nás:

facebook