Contador stojí za svojimi výhrami

Twitter  

Španielsky cyklista Alberto Contador už zaslúžene oddychuje po náročnej sezóne 2015 a pomaly sa pripravuje sezónu 2016, ktorá môže byť jeho poslednou. Jazdec si počas svojej profesionálnej kariéry siahol na zopár titulov, konkrétne sedem víťazstiev na veľkých Grand Tour (aspoň tak znejú oficiálne štatistiky). Otáznik však visí na ďalšími dvomi, ktoré Contadorovi odňali po pozitívnom testovaní na zakázanú látku. Ako to s nimi bolo v skutočnosti?

albertocontador1

Strata víťazstiev Tour de France 2010 a Giro d’Italia 2011

Alberto s čistým svedomím tvrdí, že on bez pochýb vyhral deväť Grand Tour beh ohľadu na to, či s tým UCI a jeho kritici súhlasia alebo nie. Späť v roku 2010 sa Contador zaplietol do problému so zakázanými látkami. Po výhre Tour de France 2010 boli jazdcove testy na Clenbuterol pozitívne, čo negovalo jeho čerstvo nadobudnuté víťazstvo. Vzápätí na to Contador ešte uspel na Giro d’Italia 2011, ale aj o ten titul prišiel z dôvodu zákazu, ktorý bol na jazdca retrospektívne uvalený vo februári 2012. Z víťazstiev sa teda nemohol radovať príliš dlho a práve naopak, musel členiť tvrdej kritike.

Španiel tvrdil, že prítomnosť zakázanej látky pochádzala z kontaminovaného mäsa a nie z užívania nedovolených drog. To sa mu však nepodarilo dokázať a musel sa tak vysporiadať so stratou titulov. Pri spätnom pohľade na začiatok svojej profesionálnej kariéry a jeho porovnaní so súčasnou situáciou si jazdec myslí, že cyklistika je omnoho čistejšie ako kedysi a pri veľkom počte testov je podvádzať priam nemožné. Za zvýšené kontroly sa môžu cyklisti poďakovať najmä Lancovi Armstrongovi a jeho sedem podvodných víťazstiev.

Ako to bolo v skutočnosti vie iba sám Contador. Minulosť momentálne hodil za hlavu a jediným bodom sústredenia je iba nasledujúca sezóna.

Náročná sezóna 2015

Contadorove posledné preteky skončenej sezóny 2015 boli práve Tour de France. Španielovi sa skoršie v roku podarilo vyhrať Giro (a to aj napriek zranenému ramenu), avšak zranenie spolu s ťažkou konkurenciou na Gire si vyžiadali svoju daň a na Tour to Condarorovi už tak nešliapalo. Nakoniec sa musel uspokojiť iba s piatym miestom a na double Giro-Tour zabudnúť.

Momentálne je Contadorovym hlavným cieľom výhra Tour de France 2016. Jeho priaznivci spolu s bet365 mu budú v novom roku želať mnoho úspechov. V prípade vyhnutiu sa vážnejších zranení a výhry Tour de France by Španiel zavesil cyklistiku na klinec a zaslúžene odišiel do športového dôchodku (vo veku 33 rokov).

albertocontador2

Twitter  
Prihlásiť Zaregistrovať

Prihlásenie k vášmu účtu

Užívateľské meno *
Heslo *
Pamätaj si ma

Vytvoriť účet

Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.
Meno *
Užívateľské meno *
Heslo *
Overenie hesla *
E-mailová adresa *
Overenie e-mailovej adresy *

Sledujte nás:

facebook