Škoda Horal Maratón 15.08.2015 - pozvánka

Twitter  

Prvý ročník maratónu HORAL sa konal v roku 2000 ako reakcia na stúpajúcu popularitu vytrvalostných pretekov na horských bicykloch pre rekreačných ako aj výkonnostných cyklistov.

 

 Trojdňový etapový HORAL TOUR začal svoju históriu písať v roku 2009. Dodnes nenašiel tento etapový pretek na Slovensku nasledovateľa a tak stále zostáva jediným a tým pádom aj jedinečným etapovým MTB maratónom na Slovensku.

Cyklomaratón HORAL aj etapový HORAL TOUR nie sú pretekom len pre výkonných športovcov. Tratí a kategórií je viac. Trasy sú volené tak, aby si cyklista každej výkonnostnej kategórie našiel tú svoju.

Aj ročník 2015 je zaradený  série ŠKODA BIKE OPEN TOUR.

TRASY

HORAL KREJZI 2015 BEZ VRCHOLU KRÁĽOVEJ HOLE

Najdlhšia a najťažšia trasa HORAL KREJZI je v tomto ročníku majstrovskou maratónskou trasou. Svoje sily a vytrvalosť si na nej zmerajú tí najlepší bajkeri a víťaz bude celý nasledujúci rok obliekať dres majstra Slovenskej republiky v MTB maratóne.

Okrem týchto pozitívnych skutočností však usporiadanie Majstrovstiev Slovenska prináša so sebou aj množstvo povinností a potrieb prispôsobenia sa medzinárodným aj slovenským pravidlám, ktoré sú platné pre trate MTB maratónov. K najdôležitejším požiadavkám patria predpisy týkajúce sa bezpečnosti cyklistov. Jedno z týchto pravidierl vraví, že nie je prípustná protismerná jazda cyklistov po rovnakom úseku trate.

Z tohto dôvodu sme museli z majstrovskej trasy vynechať vrchol Kráľovej Hole, kde sa na vrchol tejto 1948 metrov vysokého symbolu slovenskej horskej cyklistiky a späť išlo, podľa pôvodného návrhu, po tej istej ceste.

Trasa HORAL KREJZI bude mať aj po tejto úprave úctyhodné parametre a to dĺžku 115km s prevýšením 4100 m.

Atraktívnosťou prostredia, pestrosťou a cyklisticko-technickou náročnosťou sa bez preháňania môže porovnávať so slávnymi maratónmi v zahraničí.


Názov trasy HORAL LEJZItak trochu klame. V žiadnom prípade si jej absolvovanie nemôžu dovoliť netrénovaní, alebo nebodaj leniví cyklisti. Dĺžka je 72 km a celkové prevýšenie presahuje 2300 m.
 
"HORAL SENZI" Táto trasa bola tento rok povýšená do stavu "polmaratón". V minulosti bola asi neprávom odsúvaná do polohy nemaratónska "detská" trasa. Svojimi parametrami sa však naozaj podobá skôr na polmaratóny, takže je asi oprávnene tam, kde mala byť už dávno.

"HORAL ÍZI" Nejedná sa o skutočný maratón, ale niečo ako "maratónska prípravka". S dĺžkou 28 km a 800 m prevýšenia je táto trasa vhodná pre ľudí, ktorí si chcú pričuchnúť k maratónskej atmosfére a ich kondícia im neumožňuje absolvovať skutočný maratón.

Poslednou, aj keď určite nie svojim významom, je trasa HORAL DEJZI. Je určená pre starších žiakov a rodinné družstvá. Rodinou je v tomto prípade myslený tím cyklistov zložený z jedného dospelého a aspoň jedného dieťaťa vo veku do 13 rokov. Dĺžka technicky nenáročnej trate (17km) umožňuje rodinám aktívnejšie stráviť dlhé hodiny čakania na svojho maratónca.

HORAL TOUR

Ako už bolo povedané, HORAL TOUR je trojdňový etapový MTB maratón. Je prvý a zatiaľ jediný svojho druhu na Slovensku.
Prvá etapa je spoločná pre všetkých účastníkov a zavedie ich do Vysokých Tatier. Cieľ tejto prvej etapy bude na Štrbskom Plese v nadmorskej výške 1346m. 
Druhú, sobotňajšiu etapu si môžu bajkeri vybrať. môžu si zvoliť spomínaný maratón HORAL KREJZI alebo kratšiu trasuHORAL LEJZI, alebo najkratšiu HORAL SENZI.

Ani tretia - nedeľňajšia etapa, nie je oddychová. Je to technický "cross country" okruh po lesných chodníčkoch Kozích chrbtov pri Svite. Okruh je veľmi atraktívny ako pre účastníkov, tak aj pre divákov a sponzorov. Je spoločný a rovnaký pre všetkých. Muži absolvujú 8 okruhov, ženy a veteráni 6 okruhov.
Súčasťou podujatia HORAL sú aj súťaže pre deti
 (HORAL JUNIOR) a večerné hudobné koncerty. 
V mene celého organizačného tímu, pozývam všetkých priaznivcov horskej cyklistiky
 v dňoch 14.8. - 16.8.2015 do podtatranského Svitu, Vysokých i Nízkych Tatier na 16.ročník cyklomaratónu HORAL a na šiesty ročník etapového maratónu HORAL TOUR.

 

 

PROPOZÍCIE MTB MARATÓNU ŠKODA HORAL 2015 - 16.ROČNÍK

 

Majstrovstvá Slovenska XCM

 

Termín:                          sobota 15.8.2015,

 

Usporiadateľ:               ŠK HORAL - ALTO Slovakia, mesto Svit, obce Liptovská Teplička a Šuňava

 

Riaditeľ preteku:         Ing. Ivan ZIMA

 

Hlavný rozhodca:        Pavol Miazdra

 

Časomiera:                   Ing. Dušan Richter, VOS TPK

 

Výsledkový servis:     František Teplický, SAO TATRY s.r.o.

 

Generálny sponzor:     ŠKODA

 

Oblasť trasy:                Kozie Chrbty, Nízke Tatry v okolí Kráľovej Hole

 

Trasy HORAL:

 

HORAL Krejzi:             115 km, celkové prevýšenie 4.100 m, (A-trasa - extrém maratón SLOVAK XCM TOUR. Trasa pre Majstrovstvá Slovenska XCM Muži). Najdlhšia, najťažšia a najkrajšia trasa na Horalovi. Problém je, že nie je pre každého. Je len pre tých, ktorí pravidelne a veľa trénujú.

 

HORAL Lejzi:           74 km, celkové prevýšenie 2.500 m. (B-trasa - maratón SLOVAK XCM TOUR. Trasa Majstrovstvá Slovenska XCM Ženy) trasa pre SLOVENSKÝ POHÁR. Nenechajte sa oklamať názvom tejto trasy. V žiadnom prípade si jej absolvovanie nemôžu dovoliť netrénovaní, alebo nebodaj leniví cyklisti.

 

HORAL Senzi:             43 km,celkové prevýšenie 1.350 m. (C-trasa - polmaratón SLOVAK XCM TOUR Trasa Majstrovstvá Slovenska pre kategóriu Juniori). Táto trasa bola tento rok povýšená do stavu "polmaratón". V minulosti bola asi neprávom odsúvaná do polohy nemaratónska "detská" trasa. Svojimi parametrami sa však naozaj podobá skôr na polmaratóny, takže je asi oprávnene tam, kde mala byť už dávno.

 

HORAL Ízi:                  28 km,celkové prevýšenie 835 m. (D-trasa – štvrťmaratón SLOVAK XCM TOUR). Je to novinka od roku 2013. To už je naozaj niečo iné. Nejedná sa o skutočný maratón, ale niečo ako "maratónska prípravka". S dĺžkou 28 km a 800m prevýšenia je táto trasa vhodná aj pre ľudí, ktorí si chcú pričuchnúť k maratónskej atmosfére a ich kondícia im neumožňuje absolvovať skutočný maratón.

 

HORAL Dejzi:           17 km celkové prevýšenie 350 m. Lesné asfaltové cesty (len pre rodinné týmy). Je to trasa určená len pre rodinné týmy. Je vedená po lesných asfaltových cestách, takže sa dá absolvovať aj s dieťaťom v prívesnom vozíku. Len malá časť trate vedie po nespevnenej komunikácii.

 

Organizátor si vyhradzuje právo na zmenu trasy!

 

Charakteristika:          Horský cyklomaratón v atraktívnom vysokohorskom prostredí. Dlhé a náročné stúpania. Prekrásne výhľady.

 

Pravidlá:                        Pretek je súčasťou seriálov: SLOVAK XCM TOUR, ŠKODA BIKE OPEN TOUR, SLOVENSKÉHO POHÁRA XCM a INTERSPORT MARATHON SERIE. Riadi sa pravidlami SLOVAK XCM TOUR a pravidlami SZC. Ak nie je v týchto pravidlách stanovené inak, tak sa riadi pravidlami UCI.

 

Registrácia:                  V kancelárii pretekov. SVIT, ul Štefánikova (malá ŠPORTOVÁ HALA) v piatok 14.8.2015 od 15:00 do 21:00, alebo v sobotu 15.8.2015 od 6:30 do 10:00 (KREJZI len do 6:45).

 

Zoberte so sebou zdravotný preukaz poistenca! Pretekári štartujúci v seriáli „Slovenský pohár XCM“ sú povinní predložiť ku kontrole licenciu SZC.

 

Miesto štartu:               HORAL Krejzi:           SVIT KOLIBA o 7:00 hod.  !!!                            Cieľ: SVIT KOLIBA cca od 13:00 do 19:00

 

                                         HORAL Lejzi:              SVIT KOLIBA  9:00 hod.                                 Cieľ: SVIT KOLIBA cca od 12:15 do 16:00

 

                                         HORAL JUNIOR:        Tieto preteky (súčasť DETSKEJ TOUR PETRA SAGANA sa konajú v nedeľu 16.8.2015

 

                                         HORAL Senzi:            SVIT KOLIBA o 10:00 hod.                                Cieľ: SVIT KOLIBA cca od 12:00 do 14:00

 

                                         HORAL Ízi :                  SVIT KOLIBA o 10:30 hod.                                Cieľ: SVIT KOLIBA cca od 11:45 do 13:30

 

                                         HORAL Dejzi:             SVIT KOLIBA o 11:00 hod.                                Cieľ: SVIT KOLIBA cca od 11:45 do 13:00

 

Ceny:                              Pre prvých troch v každej kategórii vecné ceny. Víťaz KREJZI HORAL poukaz na nákup produktov DEMA (v hodnote 500,-€). Hlavná cena v tombole bicykel ŠKODA v hodnote 1.500,-€. Celková hodnota cien, pre víťazov aj v tombole bude prevyšovať 3.300,-€.

 

Vyhlásenie výsl.:         HORAL – sobota 18:00. Losovanie tomboly v sobotu večer od 19:00,

 

Tech. pomoc:               Na trase v priestoroch bufetov je k dispozícii základné náradie a základný materiál.

Ostatné informácie na http://www.horal.sk

Tešíme sa na vás!

Twitter  
Prihlásiť Zaregistrovať

Prihlásenie k vášmu účtu

Užívateľské meno *
Heslo *
Pamätaj si ma

Vytvoriť účet

Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.
Meno *
Užívateľské meno *
Heslo *
Overenie hesla *
E-mailová adresa *
Overenie e-mailovej adresy *

Sledujte nás:

facebook