MTB horská časovka na Kubínsku

Twitter  

Tak a po minuloročnom cyklistickom krste sme tu znova

a pre všetkých Vás priaznivcov cyklistiky, športu a prírody pripravujeme 1. ročník preteku „MTB Horská časovka na Kubínsku“. Podujatie sa koná v Dolnom Kubíne a to už 8. augusta 2015. Celý pretek bude prebiehať v krásnom prostredí na Kubínskej holi, čo Vám zaručuje nádherné výhľady na Oravskú prírodu.

Dovolili sme si pre Vás pripraviť viacero noviniek. Jednou z nich je predĺženie trate preteku. Štart sa presúva do mestskej časti Malý Bysterec (504 m.n.m.). Zo začiatku vedie trať po asfaltovej ceste. V ďalšej časti trať prechádza chatovou oblasťou resp. areálom lyžiarskeho strediska SKI PARK Kubínska hoľa, kde už ide prevažne o štrkovú nespevnenú cestu. Cieľ je umiestnení pri Chate na Kubínskej holi vo výške 1100 m. n. m.. Celová  dĺžka trate je teda 10,2 km s prevýšením 596 m.

Pre pretekárov je pripravených hneď šesť kategórií, ktoré sú rozdelené na juniorov, dve ženské a tri mužské kategórie. Celkový víťaz preteku bude finančne odmenený. Všetci pretekári musia používať len horské bicykle (MTB) s priemerom kolies 26 až 29 palcov a minimálnou šírkou pneumatík 1,5 palca. Pre účastníkov podujatia je pripravené občerstvenie, v podobe chutného gulášu. Taktiež sa všetci môžu tešiť na tombolu, kde môžu vyhrať veľké množstvo zaujímavých cien. Všetkých srdečne pozývame, tešíme sa na Vás.

 

ZMENA TRATE!!!

 

Pôvodne sme chceli štartovať už na Malom Bysterci ale okolnosti nám to nedovolili, tak sme museli štart o rovný kilometer skrátiť. Oproti nultému ročníku bude trať predlžená o 800m veríme že budete spokojní.

 

ŠTART: Beňova Lehota, Dolný Kubín – 544 m.n.m.

 

CIEĽ: Chata Kubínska hoľa – 1100 m.n.m.

DĹŽKA TRATE: 9 km (prevýšenie: 550 m)Viac tu: http://www.mtbkubinska.sk/
Vytvorte si vlastné stránky zadarmo: http://www.webnode.sk

Viac tu: http://www.mtbkubinska.sk/

Twitter  
Prihlásiť Zaregistrovať

Prihlásenie k vášmu účtu

Užívateľské meno *
Heslo *
Pamätaj si ma

Vytvoriť účet

Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.
Meno *
Užívateľské meno *
Heslo *
Overenie hesla *
E-mailová adresa *
Overenie e-mailovej adresy *

Sledujte nás:

facebook