Cyklozraz v Malej Fatre - pre drsných bikerov i rodiny s deťmi!

Twitter  

Malá Fatra patrí dlhodobo k najobľúbenejším turistickým destináciám na Slovensku. Nádherná príroda, atraktívne turistické trasy, Juraj Jánošík, jedinečná terchovská muzika (UNESCO), krásne hrady aj kultúrne pamiatky, celoročne veľa zaujímavých podujatí a „živé“ mesto Žilina. Od minulého roku patrí Malej Fatre aj status cyklistickej destinácie. Právom sa nazýva cyklistickým rajom - s viac ako 600 km cyklotrás rôznej obtiažnosti.

 

 

 

Cyklozraz Malá Fatra 2015, ktorý organizuje Oblastná organizácia cestovného ruchu Malá Fatra v termíne 15. – 17. mája 2015, je výborným podujatím, počas ktorého môžu bikeri spoznať jedinečné zákutia Malej Fatry a Kysúc. Ide o nesúťažný MTB maratón, nadväzujúci na tradíciu prvého ročníka v roku 2014.

 

Hlavné stanovisko cyklozrazu bude opäť v Autokempingu Belá - Nižné Kamence. Štart je stanovený na sobotu 16. mája 2015. Pre účastníkov sú pripravené 3 trate a 3 občerstvovacie stanice. K dlhej a krátkej trati z minulého roka pribudla tento rok tretia. Viac o novinke hovorí jeden z aktívnych organizátorov, Ing. Peter Chrapčiak: „Jedna pikoška - pripravili sme aj jednu naozaj „drsnú“ trať a návštevník podujatia, ktorý má „trochu“ najazdené sa môže otestovať, či ju zvládne.“ Dĺžka „drsnej“ trate je 97 km a stúpanie predstavuje celkom 2 301 m.

 

Trate sú vybrané starostlivo i s dôrazom na spoznávanie atraktivít regiónu na dvoch kolesách. Na bicykli tak účastníci spoznajú jedinečnú Bystrickú cyklomagistrálu, ktorá spája Krásno nad Kysucou s Novou Bystricou mimoúrovňovou asfaltovou cyklotrasou s minimálnym sklonom naozaj pre každého. Jedinečný Slovenský orloj v Starej Bystrici, Múzeum Kysuckej dediny, či zaujímavé prírodovedné múzeum s mamuťou samicou v životnej veľkosti pri tejto cyklotrase zabezpečujú celodenný program i pre rodinu. Dve z tratí cyklozrazu prechádzajú rodiskom legendárneho Juraja Jánošíka- tu má tento známy zbojník pamätnú tabuľu na mieste, kde stál jeho rodný dom. No a tá najkratšia trasa prechádza zas cez Poľany – miesto, kde sa natáčal film Juraj Jánošík – pravdivá história.

 

V nedeľu 17. mája 2015 sa v spolupráci s občianskym združením chystá populárna Detská tour Petra Sagana. Víziou tejto tour je vzbudiť záujem o cyklistiku najmä u detí od troch do šestnástich rokov. Preto je Cyklozraz Malá Fatra 2015 ideálym podujatím aj pre rodiny s deťmi. Každý člen rodiny si môže preveriť svoje cyklistické zručnosti a v nedeľu spoločne stráviť krásny deň v sedle bicykla.

 

Podujatie Cyklozraz Malá Fatra 2015 je zároveň otvorením letnej turistickej sezóny. Účastníci sa tak môžu tešiť aj na sprievodné podujatia pre deti a dospelých. Tí najmenší si budú môcť vybrať z pestrých aktivít, ako napr. maľovanie na tvár, skákací hrad, jazda na koníkoch, disco, a pod. V sobotu po dojazde je pripravený celovečerný program s tombolou o skvelé ceny, vystúpením kapiel BalkansambelArzén, zavŕšený ako inak – Terchovskou muzikou v podaní Ľudovej hudby spod Rozsutca.

 

Účasť na Cyklozraze Malá Fatra 2015 rozhodne nabudí každého cyklistu, aby krásy Malej Fatry obdivoval na dvoch kolesách aj počas letnej dovolenky. Z bohatej siete cyklotrás nebude problém si vybrať „tú svoju“. Každý určite ocení aj praktického pomocníka – cyklo aplikáciu pre smartfóny, ktorá je zadarmo na stiahnutie. Zahŕňa tie najlepšie cyklotrasy v regióne a využíva GPS na monitorovanie prejdenej trasy v mape samotnej aplikácie.

 

Jánošíkov kraj na bicykli treba jednoznačne zažiť!

 

Všetky dôležité informácie o Cyklozraze Malá Fatra 2015, popis trate, pravidlá pre účastníkov, program a aj informácie o ubytovacích možnostiach, nájdete na stránkewww.regionmalafatra.sk

 

Oblastná organizácia cestovného ruchu Malá Fatra

 

www.regionmalafatra.sk

 

Facebook: Región Malá Fatra

 

Youtube: Región Malá Fatra

 

Twitter  
Prihlásiť Zaregistrovať

Prihlásenie k vášmu účtu

Užívateľské meno *
Heslo *
Pamätaj si ma

Vytvoriť účet

Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.
Meno *
Užívateľské meno *
Heslo *
Overenie hesla *
E-mailová adresa *
Overenie e-mailovej adresy *

Sledujte nás:

facebook