Neskorsí start sezóny 2014 pre Contadora

Twitter  

 Alberto Contador, jazdec tímu Saxo-Tinkoff, potvrdil, ze v novom roku sa zúcastní oboch  velkých pretekov Tour de France a Vuelta a España. Aby tak však mohol ucinit, cyklista zacne svoju sezónu o nieco neskôr ako obvykle.

 

Contador zahájil svoje posledné dve sezóny na argentínskych pretekoch Tour de San Luis v januári, no na budúci rok jazdec nezacne skôr ako v polovici februára.

"Budúci rok sa na programe prejavia dve velké zmeny. S tréningom síce zacnem skôr ako v minulosti, na pretekoch sa však objavím az v druhom alebo tretom týzdni februára. Oneskorenie sme zaclenili do programu najmä preto, aby som sa stihol dostatocne pripravit a neskôr bol schopný dosiahnut velké ciele," povedal Contador.

Španielsky cyklista má ohladom svojich cielov na budúcu sezónu jasno, no zatial ešte neurcil svoj presný harmonogram. Medzi dôlezité preteky jazdec okrem velkých Tour radí udalosti ako Paríz-Nice, Tirreno-Adriatico, Volta a Catalunya a Tour of the Basque Country.

Aktuálne výsledky Contadora na tohtorocnej Tour de France, a to štvrté miesto, budú Španielovi dodávat motiváciu zosadit z trónu dominujúceho Chrisa Frooma: "Stále som motivovaný a to je velmi dôlezité. Ak totiz neveríte, ze môzete dosiahnut svoj ciel, tak sa tak len tazko stane."

Alberto Contador je aj vo veku 31 rokov jedným z favoritov na výhru velkých Tour a stále pritahuje tipovanie a priazen fanúšikov. Podarí sa mu dosiahnut svoje ciele?

Autor: Juraj Micka

Zdroj: cyclingnews.com

Foto: Facebook

Twitter  
Prihlásiť Zaregistrovať

Prihlásenie k vášmu účtu

Užívateľské meno *
Heslo *
Pamätaj si ma

Vytvoriť účet

Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.
Meno *
Užívateľské meno *
Heslo *
Overenie hesla *
E-mailová adresa *
Overenie e-mailovej adresy *

Sledujte nás:

facebook