Bude sa Vuelta skracovat? A pôjdu touto cestou aj ostatné GrandTour?

Twitter  

 Tak sa zdá, ze tretia najväcšia GrandTour chce ku sebe prilákat viac jazdcov aj viac divákov. Je totiz mozné, ze skrátením z troch týzdnov na dva, by sa stala zaujímavejšou pre divákov ale aj pre viacero zvucnejších mien z top jazdcov profipelotónu...

 

Vuelta je z velkých Tour práve tou najmladšou a dlho si hladala cestu k jazdcom aj divákom. Predovšetkým z pociatku 20.storocia, ked sa Vuelta jazdila ešte v apríli nebola tak populárna, pretoze pár dni po jej konci sa konalo uznávanejšie Giro di Italia. Zmena termínu prišla po roku 1995, a svoju jedinecnost podtrhla opät v roku 2010, ked dres lídra nebol biely, ani zltý ale cervený.  

Teraz sa otvára pandorina skrinka, a majitelia licencie na Vueltu zacínajú hovorit o skrátení trvania. Túto tému otvoril Javier Guillén v rozhovore pre denník As. Guillén vyhlásil, ze spolocnost Unipublic, ktorá Vueltu usporadúva, je pripravená skrátit pretek z troch na dva týzdne, ak to prinesie adekvátnu protihodnotu, teda úcast na štarte viacerých aktuálnych top jazdcov.  Slúbil, ze „Debata na túto tému sa urcite uskutocní „, a dokonca navrhol aby o tom uvazovali aj organizátori Gira.  

Na tému skrátenia všetkých troch GranTour verejne hovoril zhruba pred dvomi rokmi aj manazér Omega Pharma Quick Step Patrick Lefévere, ktorý navrhoval, nech všetky tri podujatia zo svojho programu vyškrtnú pät najnudnejších etáp a pritiahnu tak viac zvucnejších jazdcov, viac divákov pri cestách aj pri televíznych obrazovkách.

Aký je váš názor na skracovanie týchto troch velkých podujatí?  

Twitter  
Prihlásiť Zaregistrovať

Prihlásenie k vášmu účtu

Užívateľské meno *
Heslo *
Pamätaj si ma

Vytvoriť účet

Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.
Meno *
Užívateľské meno *
Heslo *
Overenie hesla *
E-mailová adresa *
Overenie e-mailovej adresy *

Sledujte nás:

facebook