BSK: Nové cyklostojany a odpocívadlá zatraktívnia Moravskú cyklotrasu

Twitter  

 Nové cyklostojany sú umiestnené v blízkosti Cyklomosta slobody a na krizovatkách cykloturistických trás v kraji, napríklad v obci Vysoká pri Morave, Záhorská Bystrica alebo v  Devínskej Novej Vsi. Odpocívadlo, vybudované priamo pri cyklomoste, je miestom na oddych pre zahranicných a domácich návštevníkov Bratislavského kraja.

 

„Naším záujmom je, aby práve táto cyklotrasa bola taká atraktívna ako petrzalská cyklotrasa alebo vrakunská biskupická cyklotrasa, aby bola rovnako dobre znacená a aby pozdlz nej bolo dost atrakcií. Velmi blízko cyklotrás sa otvárajú nové bufety ci súkromné podniky. Nám ide o to doviest ludí do tohto bodu pozdlz rieky Morava a prepojit ho s inými cyklotrasami,“ povedal predseda BSK Pavol Frešo.

Stojany na bicykle v Bratislavskom kraji boli vyrobené a osadené v rámci projektu Za mostom, ktorý je spolufinancovaný z prostriedkov programu cezhranicnej spolupráce Slovenská republika – Rakúsko 2007 – 2013. Budú slúzit domácim a zahranicným cyklistom, ale aj miestnym milovníkom cyklistiky.

Prvé zo štyroch plánovaných cykloturistických odpocívadiel vzniklo v Devínskej Novej Vsi priamo pri cyklomoste. Vybudované bolo v rámci projektu Perimost, spolufinancovaného z prostriedkov programu cezhranicnej spolupráce Slovenská republika – Rakúsko 2007 – 2013. Odpocívadlo pozostáva z dvoch krytých prístreškov a samostatne stojacich stolov s lavicami. Pre cyklistov, ale nie len pre nich je k dispozícii fitness zostava, pre tých najmenších na vybláznenie zase detské ihrisko.

Za uplynulé obdobie pribudol v Bratislavskom kraji cyklomost, vyše 100 km nových cyklotrás a BSK obnovil znacenie na viac ako 300 km cyklistických trás. Na cyklistických podujatiach pre širokú verejnost, medzi ktoré patria preteky v rámci Zupného pohára Na bicykli detom, zimný a letný MTB maratón ci Zupná dvadsiatka, sa zúcastnili tisíce ludí.

Twitter  
Prihlásiť Zaregistrovať

Prihlásenie k vášmu účtu

Užívateľské meno *
Heslo *
Pamätaj si ma

Vytvoriť účet

Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.
Meno *
Užívateľské meno *
Heslo *
Overenie hesla *
E-mailová adresa *
Overenie e-mailovej adresy *

Sledujte nás:

facebook