Quintana zvazuje úcast na Gire 2014

Twitter  
 Nairo Quintana (Movistar) vyjadril svoju túzbu po prvýkrát sa zúcastnit talianskych etapových pretekov Giro d’Italia dodajúc, ze vzdy ich preferoval pred Tour de France. Kolumbijcan síce na svojej debutovej Tour de France skoncil druhý, jeho budúcorocný plán by i napriek tomu ale mohol vyzerat úplne inak. 

 

„Chcel som sa zúcastnit Gira uz aj tento rok, avšak tímový manazér ma radšej nasadil do francúzskych pretekov. Giro ma vzdy pritahovalo a preferoval som ho pred Tour najmä kvôli väcšiemu poctu kopcov, co mi samozrejme vyhovuje viac,“ povedal Quintana.

Napriek túzbe nastúpit na Gire 2014, Quintanove vynikajúce aktuálne výsledky majú za následok ocakávania jeho okolia od návratu na francúzske cesty a predstavovania hrozby pre úradujúceho vítaza Chrisa Frooma. Quintana dodal, ze novú sezónu zacne plánovat az po zverejnení trasy Tour de France 23. októbra.

„Dúfam, ze moja túzba sa stane realitou. Pred definitívnym rozhodnutím ale ešte musíme pockat na zverejnenie trás Vuelty a Tour,“ dodal.

Aj ked Giro prišlo postupom rokov o niektoré dodatky, preteky aj nadalej ostávajú cisto vrchárskou zálezitostou. Pät horských cielov etáp by pre Quintanu predstavovalo skvelú prílezitost predviest svoj talent.

Pozornost cyklistického sveta a športové tipy divákov sa v súcasnosti sústredia na posledné preteky WorldTour, Tour of Beijing (okolo Pekingu). Slovenský Peter Sagan ich vynechá a predstaví sa az na tých japonských konajúcich sa na konci mesiaca.

Autor: Juraj Micka

Zdroj: cyclignews.com

Twitter  
Prihlásiť Zaregistrovať

Prihlásenie k vášmu účtu

Užívateľské meno *
Heslo *
Pamätaj si ma

Vytvoriť účet

Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.
Meno *
Užívateľské meno *
Heslo *
Overenie hesla *
E-mailová adresa *
Overenie e-mailovej adresy *

Sledujte nás:

facebook