Za Britániu nedokoncil preteky Majstrovstiev Sveta ani jeden cyklista (+VIDEO)

Twitter  

 Velká Británia sa v posledných rokoch prebojovala medzi cyklistickú elitu—v roku 2011 si dúhový dres obliekol Mark Cavendish—avšak po dvoch rokoch získania prvenstva na Tour de France prekvapivo hlavné preteky na tohtorocných Majstrovstvách sveta vo Florencii nedokoncil ani jeden Brit.

 

Reprezentacný tréner Rod Ellingworth po pretekoch len tazko skrýval zahanbenie nad výkonom svojich zverencov:

„100km pred cielom pretekov uz všetci sedeli v autobuse. To je pre nás velké sklamanie.“

O najlepšie aktuálne výsledky sa v britskom tíme postaral Mark Cavendish spolu s Lukom Rowom. Zatial co dvojica jazdcov sa drzala na cele pelotónu pocas prvých 106km, o zbytku cyklistov nebolo vôbec pocut.

Bradley Wiggins síce minulý týzden vyhral na casovke striebro a ešte predtým dominoval na Tour of Britain, na takmer 300km cestných pretekoch mu ale robil velký problém dázd. Chris Froome i napriek vysokohorskému tréningu v Colorade neoslnil o moc viac, ked sa uz po 170km odpojil z hlavného pelotónu.

„Myslím, ze jedinými jazdcami, ktorí nieco spravili, boli Mark Cavendish a Luke Rowe. Tí nás doviedli k okruhu a odviedli tak svoju prácu. Ostatní, vrátane mna nezmohli vôbec nic,“ vyjadril svoj názor Froome.

Do konca sezóny ostáva uz len zopár pretekov. Britskí cyklisti dostanú šancu na reparát napríklad na Tour of Beijing konajúcej sa na budúci týzden. Ešte predtým sú dalším adeptom na stávky na cyklistiku aj talianske preteky Il Lombardia.  

Video: The 2013 World Champs race from a different angle

 

Zdroj: Youtube.com

Autor: Juraj Micka

Zdroj: cyclingnews.com

Twitter  
Prihlásiť Zaregistrovať

Prihlásenie k vášmu účtu

Užívateľské meno *
Heslo *
Pamätaj si ma

Vytvoriť účet

Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.
Meno *
Užívateľské meno *
Heslo *
Overenie hesla *
E-mailová adresa *
Overenie e-mailovej adresy *

Sledujte nás:

facebook