Medzinárodný cyklokros C2,C1, Udica - 5.10. a 6.10.2013

Twitter  

 Po minulorocnej úspešnej premiére na medzinárodnom cyklokrosovom poli (kategória C2) sme tento rok postúpili opät o ligu vyššie a dostali sme sa po Svetovom pohári a Superprestige do druhej svetovej ligy do kategórie C1, teda na tú istú úroven ako preteky napríklad v Hamme Zogge, Kalmthout alebo Zonhoven. Podujatie podobného významu sa na Slovensku nekonalo uz hodne dlho.

 

Zacíname v sobotu 5.10.2013  finálovým závodom Národnej cyklistickej sútaze pre ziakov materských, základných a stredných škôl az po hlavný závod kategórie Elite – C2, ktorý štartuje o 15:55.

Pokracujeme v nedelu 6.10.2013, kedy zacíname detskými pretekmi o 11:15. Hlavný závod kategórie C1 Velká cena Financného centra odštartuje o 14:55. Aj tento rok je zachovaný hobby pretek na 15-20 min (pocet kôl urcí rozhodca), štart je 11:30. Ideou hobby preteku nie je lámat úcastnícke rekordy, ide o to zabavit sa, vyskúšat si o com je cyklokros, skúsit si to, aké to je íst 20 minút na doraz systém „brzda plyn“.


Kompletné propozície a dalšie informácie nájdete na našej stránke http://www.fcteam.sk

Týmto chcem zároven poziadat všetkých fanúšikov cyklistiky aby prišli podporit cyklokrosárov v co najväcšom pocte. Bude október, cas cyklistického oddychu, nebude snád problém obetovat jeden alebo obidva víkendové dni na podporu cyklistiky. Predstaví sa kompletná Slovenská a Ceská cyklokrosová špicka a hlavne na nedelný závod ocakávame aj väcšiu medzinárodnú konkurenciu. Trat je namotaná na minimálnej ploche, divák má tak prehlad o dianí na takmer celej trati, divácky je to urcite najatraktívnejšia cyklistická disciplína, preteky nie sú zviazané taktikou, ide sa na doraz od štartu. Kazdopádne sa bude na co pozerat, o obcerstvenie a ostatné nálezitosti bude dobre postarané.


Verím, ze sa stretneme v co najväcšom pocte.

FC Team

Twitter  
Prihlásiť Zaregistrovať

Prihlásenie k vášmu účtu

Užívateľské meno *
Heslo *
Pamätaj si ma

Vytvoriť účet

Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.
Meno *
Užívateľské meno *
Heslo *
Overenie hesla *
E-mailová adresa *
Overenie e-mailovej adresy *

Najbližšie podujatie

Žiadne udalosti

Sledujte nás:

facebookgoogle-plustwitter