Fabian Cancellara si este musí vytýcit ciel pre MS2013

Twitter  

 Viacnásobný majster sveta v casovke Fabian Cancellara sa ešte stále musí rozhodnút, aký ciel si vytýci na blíziacich sa Majstrovstvách sveta vo Florencii – ci to budú hlavné preteky, tímová alebo individuálna casovka. Cyklista zverejní svoje rozhodnutie ešte pred koncom mesiaca.

 

Cancellara na svetovej udalosti naposledy triumfoval v casovke—ktorú vyhral celkom štyrikrát—v roku 2010 v Austrálii. Jeho najlepší výsledok v cestnom preteku bolo štvrté miesto z roku 2011.

Ako ale Švajciar poukázal na práve prebiehajúcej Vuelte, kde jeho tím RadioShack-Leopard skoncil na úvodnej casovke druhý a neskôr získal drzanie cerveného dresu lídra, cyklista sa necíti byt po sérii úspechov pod tlakom vyprodukovat do konca roku dalšiu velkú výhru.

„Momentálne sa obzeráme po všetkých pretekoch a potom uvidíme. Problém je, ze ak poviem konkrétnu kategóriu, tak v nej budem pocitovat tlak. Najlepšie je povedat, ze sú tam tri preteky, a o presnom výbere rozhodnem coskoro,“ komentoval Cancellara svoje aktuálne výsledky a ciele.

Cancellara tak dal jasne najavo, ze sa momentálne zameriava na Vueltu a budúcnostou sa príliš nezaoberá. No i napriek jarným úspechom má cyklista stále mnoho ambícií. „Raz za cas si premietnem jarných úspech na klasikách. Celý plán a príprava vtedy fungovali na výbornú,“ dodal.

Švajciar zatial nechce upresnit, ci opustí Vueltu pocas jej priebehu rovnako ako minulý rok alebo nie. Priaznivcom cyklistu tak zatial neostáva nic iné, ako i nadalej podporovat jeho výkon a smerovat nanho svoje športové tipy.

Autor: Juraj Micka

Zdroj: cyclignews.com

Twitter  
Prihlásiť Zaregistrovať

Prihlásenie k vášmu účtu

Užívateľské meno *
Heslo *
Pamätaj si ma

Vytvoriť účet

Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.
Meno *
Užívateľské meno *
Heslo *
Overenie hesla *
E-mailová adresa *
Overenie e-mailovej adresy *

Sledujte nás:

facebook