Peter Sagan skoncil po zvlnenej etape na US Pro Challenge 2013 tretí (+Video)

Twitter  
 Slovenský cyklista Peter Sagan predviedol další výborný výkon a v nárocnej 2. etape pretekov USA Pro Challenge z Aspenu do Breckenridge (202,9 km) finišoval na 3. mieste.

 

Pelotón prišiel v utorok do ciela v Breckenridge poriadne potrhaný. Z vítazstva sa tešil Švajciar Mathias Frank z tímu BMC, ktorý o tri sekundy predstihol Austrálcana Lachlana Davida Mortona. Peter Sagan finišoval s odstupom 14 sekúnd spolocne s Americanom Tejayom van Garderenom. Na cyklistov v utorok cakali dve nárocné stúpania na Independence Pass a Hoosier Pass. Dvadsattrirocný jazdec tímu Cannondale prišiel o zlté tricko lídra pretekov, v celkovom poradí klesol na 3. miesto.

,,Druhá etapa bola nárocná a od úvodu sa tvrdo bojovalo. Myslel som si, ze ma v závere utrhnú, ale nakoniec sa mi išlo celkom dobre. Najskôr odišla skupinka, náskok mala uz takmer desat minút, ktorú zjazdoval tím Radioshack a na 125 km ju aj stiahol. A potom sa zacalo nastupovat, ušla skupina, z ktorej ešte potom up´rchli aj tí dvaja jazdci, ktorí dotiahli osamoteného Mortona a pätnást kilometrov pred cielom mala trojica náskok necelých dvoch minút... V poslednom kopci som ušiel pelotónu spolocne s van Garderenom stíhat trojicu a prišiel som napokon tretí," sprostredkoval slová 23-rocného slovenského cyklistu Petra Sagana jeho mediálny manazér Jozef Korbel.

 

Video zo zaverecnych kilometrov:

 

Zdroj: Youtube.com


Výsledky - 2. etapa (Aspen - Breckenridge, 202,9 km): 1. Mathias Frank (Švaj.) BMC 5:05:19 h, 2. Lachlan David Morton (Aus.) Garmin-Sharp +3 s, 3. Peter SAGAN (SR) Cannondale, 4. Tejay van Garderen (USA) BMC obaja +14, 5. Lawson Craddock (USA) Bontrager +21, 6. Thomas Danielson (USA) Garmin-Sharp +32... 62. Juraj Sagan (Svk) Cannondale Pro Cycling +11:12...

Poradie po 2. etape: 1. Lachlan David Morton (Aus.) Garmin-Sharp 7:31:22 h, 2. Mathias Frank (Švaj.) BMC +2 s, 3. Peter SAGAN (SR) Cannondale +11, 4. Tejay van Garderen (USA) BMC +11, 5. Lawson Craddock (USA) Bontrager +18, 6. Thomas Danielson (USA) Garmin-Sharp +29,... 82. Juraj Sagan (Svk) Cannondale Pro Cycling + 16:41.

Bodovacia sútaz o zelený dres: 1. Peter SAGAN (SR) Cannondale Pro Cycling 25 bodov, 2. Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 17 b., 3Mathias Frank (Swi) BMC Racing Team 15 b., 4. Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team 13 b., 5. Lachlan David Morton (Aus) Garmin-Sharp 12 bodov.

 

Foto: Facebook

Twitter  
Prihlásiť Zaregistrovať

Prihlásenie k vášmu účtu

Užívateľské meno *
Heslo *
Pamätaj si ma

Vytvoriť účet

Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.
Meno *
Užívateľské meno *
Heslo *
Overenie hesla *
E-mailová adresa *
Overenie e-mailovej adresy *

Najbližšie podujatie

Žiadne udalosti

Sledujte nás:

facebookgoogle-plustwitter