Cyklomaratón Súlovské skaly 2013 (+fotogalérie)

Twitter  

 V minulom víkende bohatom na cyklistiku, si svojich priaznivcov ukoristila aj dlhorocná MTB klasika v Súlove.  Uz po 15. krát po sebe sa v obkolesení Súlovských skál stretli vyznávaci MTB cyklistiky. I ked predpoved pocasia slubovala po pálivom týzdni dázd a ocakávané ochladenie, nakoniec sa na jazdcov na troch pripravených tratiach zoširoka usmievalo slnko.

 

Kolektív zdruzený okolo Sláva Strecanského opät  rozvinul základný tábor na námestícku v Súlove, kde bola sústredená nielen premyslená a bezproblémová registrácia, ale aj obcerstvenie pre zúcastnených a prezentacné stánky spolupracujúcich partnerov.

Súlovský maratón nie je známy len svojím krásnym prostredím, ale aj nárocnými  tratami so slušným poctom nastúpaných metrov. Aj preto bol štart najdlhšej naplánovaný na uz na deviatu hodinu a desat minút po nej vyrazila prvá vlna 48km. Pre najkratšiu 25 km trat, ktorá je zaujímavá aj pre rodiny s detmi, ostal cas o desiatej hodine.

Kvalitne znacené trate boli tohto roku rýchle, vysoké teploty a sucho zabezpecili tvrdý a hutný podklad. Našlo sa pár jazdcov, ktorí si túto skutocnost nie dostatocne uvedomili, takze o prácu mali postarané aj zdravotníci. Naštastie nemuseli riešit ziadne vázne zranenia.  I ked teploty v stúpaniach na otvorených lúkach, dosahovali miestami az 37°C, všetci jazdci sa mali moznost schladit a obcerstvit na dostatocnom pocte dobre zásobených obcerstvovaciek.

Celkovými vítazmi na 88km a 48 km trati sa stali bratia Ondrej a Jan Fojtíkoví (Symbio+Giant), na 25km trati zvítazil Ivan Rehák (CK Dubnica).  Výsledky: http://www.sportsofttiming.sk/sk/zavod/results/955?rid=1038&eventid=1

Súlovský maratón si udrziava vysoký štandard a kazdý rok priláka slušný pocet úcastníkov. Tak to bude urcite aj na budúci, uz 16. rocník

 

Externé fotogalérie:

Janci Marušcák

https://picasaweb.google.com/tritol60/MTB_Sulov_2013_50?authkey=Gv1sRgCPTPrqzFjYbj5AE#

https://picasaweb.google.com/tritol60/MTB_Sulov_2013_100?authkey=Gv1sRgCNuB58nIyou_5gE

Peter Bugán : https://plus.google.com/photos/102935665820175474544/albums/5893093261682223841

stránka organizátora:

http://www.cyklotour.sk/sk/fotogalerie.html

Twitter  
Prihlásiť Zaregistrovať

Prihlásenie k vášmu účtu

Užívateľské meno *
Heslo *
Pamätaj si ma

Vytvoriť účet

Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.
Meno *
Užívateľské meno *
Heslo *
Overenie hesla *
E-mailová adresa *
Overenie e-mailovej adresy *

Sledujte nás:

facebook