Cyklisti na pomoc chorým detom vyzbierali vyse 7-tisíc eur

Twitter  

 Vdaka charitatívnemu projektu Na bicykli detom môzu malí onkologickí pacienti a ich rodicia absolvovat regeneracné pobyty. Prvých 25 detí sa vrátilo z Tatranskej Lomnice, další pobyt je naplánovaný na október

 

„Akcia v sebe sklbila dve dôlezité veci, ktoré sú pre nás prioritou. Tou prvou je propagácia pohybu nielen na bicykli, kedy hlavne mladým ludom dávame príklad, aby opustili svoje pocítace, svoje izby, svoje oblúbené miesta v reštauráciách a baroch a vyšli si za aktívnym pohybom. Tou druhou je hlboký ludský rozmer, kedze výtazok z tejto akcie ide na onkologicky choré deti,“ povedal bratislavský zupan Pavol Frešo.

Tohtorocná cyklotúra odštartovala v Zlíne. Cyklisti pokracovali do Kunovíc, Drietomej a absolvovali výstup na Kremenec. Prešli Stakcín, Košice a Prešov, odkial sa presunuli do Vysokých Tatier. Pokracovali do Terchovej a Trencína a pocas deviatich etáp cyklisti prekonali 940 kilometrov a prešli cez 224 miest a obcí. „Tento rok sa pridalo vela obcí, co nás milo prekvapilo. Niektoré sa zapojili dobrovolne samy. Je vidno, ze ludia na Slovensku chcú pomáhat,“ povedal Miroslav Bílik, predseda OZ Detom pre zivot, ktoré je hlavným organizátorom podujatia. Od 6. júna, kedy cyklojazda odštartovala, sa v pelotóne vystriedalo 400 cyklistov. Do Bratislavy sa vcera podvecer vrátili šestdesiati. Medzi cyklistami boli aj bratia Hochschornerovci, Ivan Tuli Vojtek, dráhový cyklista Jozef Zabka ci tanecník Jaro Bekr.

Na bicykli detom je charitatívny projekt, ktorého cielom je ukázat ludom, ze bojovat s rakovinou sa oplatí. Prostredníctvom cyklotúry sa môze verejnost symbolicky zapojit do boja proti predsudkom, ze rakovina je smrtelná choroba. Medzinárodná cyklotúra sa kazdorocne koná z iniciatívy OZ Detom pre zivot. Cielom organizácie je pomôct detom a ich rodicom prekonat fyzické a psychické následky rôznych onkologických ochorení.

 Viac informácií aj na web stránke www.nabicyklidetom.sk.

Twitter  
Prihlásiť Zaregistrovať

Prihlásenie k vášmu účtu

Užívateľské meno *
Heslo *
Pamätaj si ma

Vytvoriť účet

Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.
Meno *
Užívateľské meno *
Heslo *
Overenie hesla *
E-mailová adresa *
Overenie e-mailovej adresy *

Najbližšie podujatie

Žiadne udalosti

Sledujte nás:

facebookgoogle-plustwitter