BMC zúzilo zoznam jazdcov pre Tour de France 2013

Twitter  

 BMC Racing Team zúzil zoznam kandidátov na miesto vo finálnej  zostave na Tour de France na dvanástich jazdcov. Na cele tímu sa neprekvapivo objaví Cadel Evans spolu s Tejayom van Garderenom. O ostávajúce volné pozície sa však medzi dalšími jazdcami ešte stále bojuje. Svoju úcast nemá istú ani minulorocný majster sveta Phillipe Gilbert.

 

Správy o cyklistike nedávno zverejnili, ze finálna zostava bude pozostávat z jazdcov zúcastniacich sa na minulotýzdnovej tímovej casovke v Nice. Tímy jazdcami sú: Gilbert, Mathias Frank, Michael Schär, Steve Morabito, Thor Hushovd, Marcus Burghardt, Amael Moinard, Brent Bookwalter, Dominique Nerz a Manuel Quinziato.

Riaditel tímu Jim Ochowicz uz pred mesiacom prezradil, ze lídrom tímu sa stane Cadel Evans, zatial co Van Garderen bude jeho hlavným zástupcom. Evans dokázal skvelú tohtorocnú formu ziskom tretieho miesta na tohtorocnom Giro d’Italia. Jeho americký kolega zase triumfoval na Tour of California.

O Gilbertovi je známe, ze sa tiez chce zúcastnit Tour de France 2013. Aj ked cyklista naznacil, ze mu bolo súkromne garantované štartovacie miesto, oficiálne sa zatial o nicom nevie. O Belgicanovej úcasti sa preto pravdepodobne dozvieme az po zverejnení finálneho zoznamu.

Škrt tímu negatívne ovplyvnil aj Grega Van Avermaeho, ktorý svoje sklamanie vyjadril takto: „Som niekto, kto je vzdy tam, ked ma tím potrebuje. Tím by svoje rozhodnutie nelutoval, keby ma vybral.“

BMC má od stého rocníku Tour de France velké ocakávania. Zhruba o mesiac vyjde najavo, ci sa tímu oplatilo tipovanie na vedúcich jazdcov (Evansa a Garderena) alebo nie.

Autor: Juraj Micka

Zdroj: cyclingnew.com

Twitter  
Prihlásiť Zaregistrovať

Prihlásenie k vášmu účtu

Užívateľské meno *
Heslo *
Pamätaj si ma

Vytvoriť účet

Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.
Meno *
Užívateľské meno *
Heslo *
Overenie hesla *
E-mailová adresa *
Overenie e-mailovej adresy *

Najbližšie podujatie

Žiadne udalosti

Sledujte nás:

facebookgoogle-plustwitter