MSR a MCR2012: Nedela patrila hromadnému startu muzom Elite a U23 (+Fotogaléria+Výsledky)

Twitter  

 Dnes to bol skutocný sviatok cyklistiky na Slovensku, ludia si to uzívali plnými dúškami a okolo trate sa ich dali rátat na tisíce. Jazdci sa im za to odvdacili skutocne skvelými výkonmi a svojou bojovnostou o titul az do samého záveru ...

 

Samotný slávnostný štart bol umiestnený do Púchova  a 188clenný pelotón vyrazil presne o jedenástej hodine. Uz pri druhom okruhu na vrchole stúpania stovky fanúšikov potešil odvázny únik Martina Mahdara z tímu Dukla Trencín Trek, ktorého o dve kolá dorazil Ondrej Pávek z AC Sparta Praha, a ich spolocný únik naberal na obrátkach. Tie stovky fanúšikov si jazdci urcite uzívali, ved na vrchole stúpania to hucalo ako na Gire alebo Tour, pricom diváci mali pravidelný prísun informácii od Romana Barényiho, ktorý na vrchole robil skvelé zázemie. Vidiet tam bolo aj skutocné legendy Ceskoslovenskej cyklistiky, ale aj proficyklistov z dôb nedávnych ako napríklad Jancího Svoradu, ci Pavla Padrnosa, ktorý neraz na podobný vrchol vytiahol aj samotného Lanceho Armstronga.

O pár kôl neskôr sa naši profíci rozhodli zlikvidovat viac ako trojminútový únik vedúcej dvojice a podarilo sa im to za jedno kolo, potom vznikla pocetná skupina, kde boli všetci tí, ktorí mali najväcšiu pravdepodobnost získat titul. Od nich sa ale odtrhla trojica Rabon, Kadlec a Polnický, ktorú potom opät zacala stíhat skupina s favoritmi a chýbalo pár metrov v cielovej rovine aby ich únik zlikvidovali, no nepodarilo sa. A tak sa stal najlepším jazdcom dna Milan Kadlec z Dukly Praha, ktorý zároven vybojoval titul MCR Elite. V tesnom závese za touto trojicou sa odohrával boj o MSR Elite, v ktorom zvítazil Peter Sagan pred Petrom Velitsom.

Bol to skutocne úzasný den plný cyklistiky, a z úst divákov bolo pocut len a len chválu, tak ako sa velkej diváckej úcasti tešili aj organizátori, tak snád sa vidíme o rok na podobne skvelej akcii.  

Foto: Marek Michálek.

Vo fotogalérii nájdete jazdcov ale aj divákov a teda celkovú atmosféru z MSR 2012 .

Twitter  
Prihlásiť Zaregistrovať

Prihlásenie k vášmu účtu

Užívateľské meno *
Heslo *
Pamätaj si ma

Vytvoriť účet

Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.
Meno *
Užívateľské meno *
Heslo *
Overenie hesla *
E-mailová adresa *
Overenie e-mailovej adresy *

Najbližšie podujatie

Žiadne udalosti

Sledujte nás:

facebookgoogle-plustwitter