Mountain-biking pri Lake Tahoe - exkluzívny zázitok

Twitter  

 Môj posledný let z USA bol neuveritelne štedrý a splnil mi moje obrovské prianie. Po vzlietnutí z letiska v Rene som po pár minútach mohla vidiet Lake Tahoe v plnej kráse ako na dlani, nádherne modré, ako zvycajne bez mrácika, obkolesené horami Sierra Nevady, ktoré ho chránia a ukrývajú ako najväcší poklad Kalifornie. O dalších asi 25 minút sme uz leteli ponad kolísku mountain-bikingu, a to Marine County, Kalifornia. Celá táto cast USA, má vynikajúce podmienky na akýkolvek pevninový šport, ale mountain-biking sa urcite tahá na prvé priecky ...

 

 

Lake Tahoe ako také je v nadmorskej výške 1 897 m n. m. a najvyššia hora v jeho okolí, Freel Peak, meria 3 318 m n. m., co vám dokáze vykreslit prevýšenie kopcov pri jazere.  Mountain-biking sa tu prevádzkuje od mája - júna do októbra - max zaciatku novembra. Všetko závisí od tuhosti uplynulej alebo prichádzajúcej zimy. Oblast Lake Tahoe máva cez zimu aj polmetrové prívaly snehu denne. Miestne cyklotrasy sú na štrkových az piesocnatých pôdach, prípadne na drobiacich sa skalách, co bolo v mnohých prípadoch velmi zradné. Na východnom pobrezí jazera sa svojou cinnostou podpísali ladovce a zanechali tu obrovské balvany, ktoré sú geniálnym miestom na opalovanie v lete dole pri jazere a vo vyšších polohách  zábavkou pre bikerov skokanov. Je tu bohaté spektrum aj pre priaznivcov downhillu, do ktorých som sa nepúštala, pretoze platit si úcet v americkej nemocnici nebolo mojim snom, avšak viem, ze to bol „mazec“. Trasy v oblasti okolo jazera prekvapivo nie sú extrémne vycerpávajúce, sú skôr technicky nárocné. Zväcša pretínajú strmé kopce napriec bez stúpania, ale stací malá chybicka a jediná cesta je dole zrázom pod vami. Výhlady vás svojou krásou úplne umlcia. Na jazero sa dá pozerat hodiny, a to neprehánam. Funguje to tu z prevaznej väcšiny tak, ze na konci cyklotrasy si necháte auto a vyveziete sa dalším autom na zaciatok trasy. Cyklotrasy totiz málokedy boli okruhy, ktoré by vás priviedli naspät, odkial ste sa vydali na cestu.

Tazko povedat, ktorá trasa bola moja najoblúbenejšia, lebo všetky boli fantastické. Boli úseky, ktoré sa dali zvládnut za pár hodiniek, co bol ideálny relax pred tým, ako som išla do práce, alebo trasy na celé dni. Velmi oblúbené boli Flume Trail a Rim Trail. Naneštastie v lete bývajú extrémne preplnené. Tieto trasy vás povedú cez nádherné borovicové lesy a okolo dalších horských jazier, kde sa môzete okúpat, co je ako skocit rovno do raja!

Tahoe lemuje asfaltka a je urcite snom kazdého cestného cyklistu, ktorý sem zavíta, prejst jazero po jeho obvode, co je okolo 75 míl. Ja som mala len horský bicykel a po castiach som jazero objazdila celé. Niektoré miesta sú skutocné nebezpecné, ked vás mínajú autá. Cesty sú velmi úzke a ked popri sebe prechádzajú dve autá plus cyklista, kazdý hladí na cyklistu, ci sa ešte nekúpe v jazere.

Bonusom mountain-bikingu pri Tahoe je neraz nejaký ten macko ci celá medvedia rodinka J Ale sú to len cierne medvede, cize pôjdu maximálne po vašom batohu a sladkostiach! Repelent na medvede nie je nutnostou :)

Twitter  
Prihlásiť Zaregistrovať

Prihlásenie k vášmu účtu

Užívateľské meno *
Heslo *
Pamätaj si ma

Vytvoriť účet

Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.
Meno *
Užívateľské meno *
Heslo *
Overenie hesla *
E-mailová adresa *
Overenie e-mailovej adresy *

Sledujte nás:

facebook