Otvorenie úseku Štefánikovej cyklomagistrály

Pozývame vás na otvorenie posledného dokončeného úseku Štefánikovej cyklomagistrály, ktoré sa uskutoční pri príležitosti 140. výročia narodenia známeho generála, astronóma, diplomata a politika M. R. Štefánika.

Čítať ďalej: Otvorenie úseku Štefánikovej cyklomagistrály

V novej cyklomape Dolného Rakúska nájdete tipy na hviezdicové výlety i výber európskych TOP cyklotrás

Dolné Rakúsko pripravilo pre slovenských cyklistov celkom novú cyklomapu. Okrem 7 hlavných TOP cyklistických okruhov v nej nájdete cyklotrasy vhodné pre rodiny s deťmi i náročnejšie horské cyklocesty, ale predovšetkým celkom nové tipy na hviezdicové výlety so zážitkovými miestami a atrakciami. Cyklotrasy vedú rôznorodou krajinou od miernych kopcov až po malebný Dunaj, cez nedotknutú prírodu a popri historických pamiatkach kultúrneho dedičstva. Mapa je v slovenskom jazyku a objednať si ju môžete priamo domov a úplne zadarmo.

 

Čítať ďalej: V novej cyklomape Dolného Rakúska nájdete tipy...

Pozvánka na ŠKODA STUPAVA TROPHY 2014

ŠKODA Vás pozýva na 12. ročník športovo-kultúrneho podujatia ŠKODA STUPAVA TROPHY 2014. Bratislavský kraj je so svojou rozlohou 2.053 km2 najmenším krajom Slovenskej republiky, napriek tomu tu nájdete až 40 rôznych cyklotrás s celkovou dĺžkou viac ako 700 km. Náš región poskytuje horským cyklistom a XC bežcom rozsiahle trasy v malebnom prostredí pohoria Malé Karpaty, ktoré svojou krásou očaria srdce každého hobby bajkera a bežca. Návštevníci iste ocenia výhodné možnosti ubytovania a množstvo gastronomických prevádzok aj s regionálnymi špecialitami. V jedinečnom prostredí Bratislavského regiónu sa konajú najznámejšie slovenské preteky pre hobby športovcov.

Čítať ďalej: Pozvánka na ŠKODA STUPAVA TROPHY 2014

Cyklosezóna v Dolnom Rakúsku je v plnom prúde

Dolné Rakúsko patrí k najobľúbenejším destináciám cyklistov. Len Dunajskú cyklotrasu, ktorá sa nachádza neďaleko Bratislavy, každý rok využíva až 400 000 cyklistov.

Čítať ďalej: Cyklosezóna v Dolnom Rakúsku je v plnom prúde

Jarný tréning v teple

Radi bicyklujete a chceli by ste čo najskôr jazdiť, len zima je moc dlhá? Pridajte sa k nám do teplejších zemepisných šírok a najazdite prvé kilometre ešte predtým, než začne letná sezóna. Pre rok 2015 máme v ponuke viaceré možnosti.

Čítať ďalej: Jarný tréning v teple

Pozvánka na Svijany Snežnický MTB maratón 2014

1.ročníkSvijany Snežnický MTB maratón je cyklistické podujatie pre aktívnych ale aj rekreačných cyklistov v nádhernom prostredí Kysuckej vrchoviny.

Čítať ďalej: Pozvánka na Svijany Snežnický MTB maratón 2014

BSK: Cyklotrasa spojí dva kraje vďaka sakrálnym pamiatkam

Bratislavský samosprávny kraj spoločne s Trnavským samosprávnym krajom budú spojené s Maďarskom cyklotrasou Sacra velo. Tá spojí cirkevnú a aktívnu turistiku vytvorením cezhraničnej tematickej cyklotrasy, ktorá spojí pútnické cesty od rieky Rába, cez Dunaj až po Moravu. U nás je chýbajúci úsek okruhu známy ako Jurava II.

Čítať ďalej: BSK: Cyklotrasa spojí dva kraje vďaka sakrálnym...

Dolnorakúska Vinárska jeseň je v plnom prúde - vyberte sa na vínnu cestu dlhú 830 km

Od začiatku septembra až do konca novembra si celé Dolné Rakúsko vychutnáva lahodné vína. Oslavujú totiž Vinársku jeseň. Viac ako 100 obcí organizuje celý rad veselých podujatí. Vínna cesta dlhá 830 km ponúka festivaly v pivničných uličkách, ochutnávky burčiaka a skorého vína, prechádzky po viniciach, dožinkové slávnosti či krsty nových mladých vín.

 

Čítať ďalej: Dolnorakúska Vinárska jeseň je v plnom prúde -...

Beskidy MTB trophy 2014 -extrémny pretek hneď za rohom

Máte radi technické jazdenie na MTB? Chcete vedieť aké to je, keď si siahate až na dno svojich fyzických síl? Chcete zažiť niečo, na čo nezabudnete už do konca života? V dobrom samozrejme. Ak ste na všetky otázky odpovedali áno, potom je toto akcia práve pre Vás.

 

Čítať ďalej: Beskidy MTB trophy 2014 -extrémny pretek hneď za...

BSK: Cyklotrasa spojí dva kraje vďaka sakrálnym pamiatkam

Bratislavský samosprávny kraj spoločne s Trnavským samosprávnym krajom budú spojené s Maďarskom cyklotrasou Sacra velo. Tá spojí cirkevnú a aktívnu turistiku vytvorením cezhraničnej tematickej cyklotrasy, ktorá spojí pútnické cesty od rieky Rába, cez Dunaj až po Moravu. U nás je chýbajúci úsek okruhu známy ako Jurava II.

Čítať ďalej: BSK: Cyklotrasa spojí dva kraje vďaka sakrálnym...

V prírodnej rezervácii Ötscher-Tormäuer nájdete dobrodružstvo, divoký les aj dokonalé ticho

Prírodná rezervácia predstavuje inšpiratívne útočisko pre všetkých, ktorí chcú v prírode načerpať nové sily. Najväčším lákadlom a tým, čo v návštevníkoch zanechá najhlbší dojem, je divoká príroda.

Čítať ďalej: V prírodnej rezervácii Ötscher-Tormäuer nájdete...

Úspešné otvorenie letnej cyklistickej sezóny v Malej Fatre

Oblastná organizácia cestovného ruchu Malá Fatra (OOCR) symbolicky otvorila počas víkenducyklotrasy v regióne Malá Fatra. Podujatie a jeho sprievodné akcie boli nielen propagáciou cykloturistiky v regióne, ale najmä pozvánkou na načerpanie nových síl počas aktívnej letnej dovolenky v lone prírody Jánošíkovho kraja.

Čítať ďalej: Úspešné otvorenie letnej cyklistickej sezóny v...
Prihlásiť Zaregistrovať

Prihlásenie k vášmu účtu

Užívateľské meno *
Heslo *
Pamätaj si ma

Vytvoriť účet

Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.
Meno *
Užívateľské meno *
Heslo *
Overenie hesla *
E-mailová adresa *
Overenie e-mailovej adresy *

Sledujte nás:

facebook