Erik Baška hviezdil v Maďarsku

Twitter  

V Dukle Trenčín Trek rastie ďalší veľký talent. Dvadsaťročný Erik Baška ovládol šprintérske koncovky na dvoch z troch jednorázových pretekov v Maďarsku.

 

 

Všetky tri kontinentálne celky a reprezentácia štartovali posledný júlový víkend na troch maďarských podujatiach kategórie 1.2 pri tradičnej konkurencii tunajších podujatí.

Najlepší výkon zo všetkých štartujúcich predviedol Erik Baška. Odchovanec CK EPIC Dohňany najprv zopakoval úspech Michaela Kolářa a v piatok ovládol preteky Košice - Miškolc. Bol najrýchlejší v špurte celého pelotónu. "Cítil som sa dnes veľmi dobre, takže nechcel som sklamať ani chalanov. Ťahali veľmi dobre, aby v závere nič neušlo. Ja som si vytipoval správnych jazdcov, na štyristovke som sa dostal na štvrté miesto a špurtom pokračoval dopredu cez všetkých," povedal v cieli.

V sobotu sa konvoj presunul na štart do Szerencu, odkiaľ pretekári vyštartovali na preteky s cieľom v Ibranoch. Profil bol znova rovinatý a o víťazovi rozhodol záverečný špurt. Erik Baška urobil menšiu pozičnú chybu. Otvorilo sa to pred ním príliš skoro a z druhej pozície klesol na šiestu. Aj tak predviedol výborný výkon. Zvíťazil Rus Mamir Staš z Itera-Kaťuša.

V nedeľu vyvrcholilo trojpodujatie v Budapešti. Po 137 kilometroch zvlneného profilu opäť prišiel na rad hromadný špurt a Erik Baška jasne ukázal, že piatok a sobota neboli žiadnou náhodou. Po skvelej tímovej podpore bol v závere opäť najrýchlejší a vyhral v tejto sezóne už tretiu jednorazovku UCI.

Vďaka týmto výkonom získal Baška do rebríčka UCI Europe Tour 88 bodov a výpravu na MS v Ponferrade rozšíril o seba a ďalších troch-štyroch ľudí v kategórii U23. Po sklamaní na Majstrovstvách Európy v Nyone prišlo pekné osvieženie.

LT

Zdroj: SZC

Foto: Facebook

Twitter  
Prihlásiť Zaregistrovať

Prihlásenie k vášmu účtu

Užívateľské meno *
Heslo *
Pamätaj si ma

Vytvoriť účet

Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.
Meno *
Užívateľské meno *
Heslo *
Overenie hesla *
E-mailová adresa *
Overenie e-mailovej adresy *

Najbližšie podujatie

Žiadne udalosti

Sledujte nás:

facebookgoogle-plustwitter