Horal oslávi 15. rok svojej existencie

Twitter  

Cyklomaratón, ktorý má vo svojom motte heslo „Zážitok zaručený“ a je jediným cyklomaratónom na Slovensku s prívlastkom vysokohorský, bude 9.8.2014 poriadať svoj 15. ročník.

 

SKODAHORAL2014Vzhľadom na zaradenie cyklomaratónu do tohtoročnej novo vzniknutej série ŠKODA BIKE OPEN TOUR, vďaka čomu sa viacerým maratónskym podujatiam podarilo získať silného partnera v podobe mladoboleslavskej automobilky ŠKODA, prišlo aj k drobnej úprave názvu cyklomaratónu. V tomto roku sa tak predstaví pod názvom ŠKODA HORAL MTB MARATÓN.

Zároveň pretekom mladých cyklistických nádejí prepožičal svoje meno a záštitu Peter Sagan. Detské a mládežnícke súťaže Horal Junior sa stali súčasťou seriálu DETSKÁ TOUR PETRA SAGANA. Tie sa budú konať mimoriadne v Nedeľu 10. Augusta spolu so Slovenským pohárom XCO v mládežníckých kategóriách.

Pre ostatných účastníkov je určená Sobota 9. Augusta, kedy si budú môcť jazdci zmerať sily na štyroch tratiach.

Trasa HORAL KREJZI je z ponuky trás najdlhšou a najnáročnejšou. Po niekoľkých rokoch sa táto trasa v roku 2013 vracia k svojej legendárnej podobe. Možno, bežným necyklistom alebo rekreačným cyklistom, sa bude táto trasa zdať až extrémna. Jej parametre sú úctyhodné: dĺžka je 130km a celkové nastúpané metre prekračujú 4200m. Je to aj jedna z najkrajších slovenských cyklomaratónskych trás a aj jediná príležitosť vystúpať v pretekoch na 1946m. vysokú Kráľovu Hoľu. V celej strednej a východnej Európe, zrejme nenájdete maratón, kde sa cyklisti dostanú do takej nadmorskej výšky. Atraktívnosťou prostredia, pestrosťou a cyklisticko-technickou náročnosťou sa bez preháňania môže porovnávať so slávnymi maratónmi v zahraničí. Na tejto jedinej trati je potrebné splniť limity v cieli a to dokončiť do 19:00.

Názov trasy HORAL LEJZI, tak trochu klame. V žiadnom prípade si jej absolvovanie nemôžu dovoliť netrénovaní, alebo nebodaj leniví cyklisti. Dĺžka je 72 km a celkové prevýšenie presahuje 2300 m.

 "HORAL SENZI" Táto trasa bola tento rok povýšená do stavu "polmaratón". V minulosti bola asi neprávom odsúvaná do polohy nemaratónska "detská" trasa. Svojimi parametrami sa však naozaj podobá skôr na polmaratóny, takže je asi oprávnene tam, kde mala byť už dávno.

"HORAL ÍZI" je novinkou roku 2013. Nejedná sa o skutočný maratón, ale niečo ako "maratónska prípravka". S dĺžkou 28 km a 800 m prevýšenia je táto trasa vhodná pre ľudí, ktorí si chcú pričuchnúť k maratónskej atmosfére a ich kondícia im neumožňuje absolvovať skutočný maratón.

Poslednou, aj keď určite nie svojim významom, je trasa HORAL DEJZI. Je určená pre starších žiakov a rodinné družstvá. Rodinou je v tomto prípade myslený tím cyklistov zložený z jedného dospelého a aspoň jedného dieťaťa vo veku do 13 rokov. Dĺžka technicky nenáročnej trate (17km) umožňuje rodinám aktívnejšie stráviť dlhé hodiny čakania na svojho maratónca.

Vzhľadom na veternú smršť muselo prísť k pár zmenám na tratiach oproti minulým rokom, ktoré budú spresnené pred samotným štartom.

Samotnou časťou sú jediné trojdňové etapové preteky na Slovensku HORAL TOUR. Tie privítajú pretekárov už 8.8.2014. Pre účastníkov sú pripravené tri dni plné jazdenia v nádhernom prostredí Nízkych a Vysokých Tatier.

Prvá etapa je spoločná pre všetkých účastníkov a zavedie ich do Vysokých Tatier. Cieľ tejto prvej etapy bude na Štrbskom Plese v nadmorskej výške 1346m. 
Druhú, sobotňajšiu etapu si môžu bajkeri vybrať. Môžu si zvoliť spomínaný maratón HORAL KREJZI alebo kratšiu trasu HORAL LEJZI, alebo najkratšiu HORAL SENZI.

Ani tretia - nedeľňajšia etapa, nie je oddychová. Je to technický "cross country" okruh po lesných chodníčkoch Kozích chrbtov pri Svite. Okruh je veľmi atraktívny ako pre účastníkov, tak aj pre divákov a sponzorov. Je spoločný a rovnaký pre všetkých. Muži absolvujú 8 okruhov, ženy a veteráni 6 okruhov.

Tento rok očakáva ŠKODA HORAL MTB MARATÓN aj pretekára  s rekordným počtom účastí, ktorý doteraz nevynechal jediný ročník. Taktiež sa očakáva účasť jazdcov z Austrálskeho Perthu, ktorí si vybrali hneď na premiéru najdlhšiu trasu HORAL KREJZI.

Samozrejme sa nezabúda ani na „čakateľov“ maratóncov, pre ktorých je pripravený bohatý sprievodný program. Pretekári si budú môcť svoje dojmy z trás vymeniť pri počúvaní koncertov kapiel U2 Revival v Piatok a KOMAJOTA v Sobotu.

Viac info na http://horal.sk/

Twitter  
Prihlásiť Zaregistrovať

Prihlásenie k vášmu účtu

Užívateľské meno *
Heslo *
Pamätaj si ma

Vytvoriť účet

Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.
Meno *
Užívateľské meno *
Heslo *
Overenie hesla *
E-mailová adresa *
Overenie e-mailovej adresy *

Najbližšie podujatie

Žiadne udalosti

Sledujte nás:

facebookgoogle-plustwitter