Team Cannondale potvrdil svoju účasť na pretekoch Herald Sun

Twitter  

Cannondale sa pridá k dalším dvom tímom WorldTour- Orica-GreenEdge a Garmin Sharp- zúcastniacim sa na austrálskych pretekoch Jayco Herald Sun Tour, ktoré sa zacnú uz o týzden v stredu na brehoch Melbournskej rieky Yarra River.

 

Taliansky tím odštartoval novú sezónu na Tour Down Under, kde predstavil kanadského šprintéra Guillaume Boivana ako svoju najlepšiu šancu na dosiahnutie prvého úspechu.

Najmladší jazdec tímu a úradujúci majster sveta v kategórii do 23 rokov, Slovinec Matej Mohoric, sa takisto bude podielat na tímovom tazení a to i napriek tomu, ze na Tour Down Under nastúpil do svojich prvých profesionálnych pretekov. Na sezónu sa teda pozerá z iného uhla ako skúsenejší Boivana.

"Moje ciele na túto sezónu sa privelmi neviazu na výsledky. Som ešte mladý a potrebujem sa vyvinút. Tento rok bude preto viac o ucení a nadobúdaní skúseností. Tieto preteky predstavujú silný zaciatok sezóny, cize po návrate do Európy budem mat v nohách mnoho najazdených kilometrov," povedal pre športové správy 19-rocný Mohoric.

Boivana a Mohorica budú na pretekoch na cestách ešte sprevádzat další jazdci, ako napríklad George Bennet, Alberto Bettiol a Matthias Krizek. O športové tipy na výhru tímu a pomoc na austrálskych cestách sa navyše postará domáci jazdec Cameron Wurf.

Autor: Juraj Micka

Zdroj: cyclingnews.com

Foto: Facebook

Twitter  
Prihlásiť Zaregistrovať

Prihlásenie k vášmu účtu

Užívateľské meno *
Heslo *
Pamätaj si ma

Vytvoriť účet

Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.
Meno *
Užívateľské meno *
Heslo *
Overenie hesla *
E-mailová adresa *
Overenie e-mailovej adresy *

Najbližšie podujatie

Žiadne udalosti

Sledujte nás:

facebookgoogle-plustwitter