Joaquim Rodriguez sa stále cíti byť mladý

Twitter  

Joaquim Rodriguez tento rok oslávi svoje 35. narodeniny, avšak Španiel svoj vek berie iba ako císlo, ktoré sa mu nepostaví do cesty v snahe o vítazstvo na Giro d'Italia a porazenie mladších cyklistov.

 

"Tento rok sa vo so svojom tíme Katuša cítim, akoby som zazíval druhú mladost. Som na tom lepšie ako po minulé roky," povedal pre športové správy namotivovaný Rodriguez.

V roku 2013 skoncil španielsky cyklista na vrchole rebrícka WorldTour druhýkrát po sebe (tretíkrát celkovo) a i vo svojej 14. profesionálnej sezóne má stále pozitívne vyhliadky. Rodriguezov kontrakt s Katušou vyprší na konci roku 2015, no Španiel to nevidí ako koniec svojej kariéry.

"Nebude to moja posledná sezóna. Vidím sa pretekat aspon do 38. alebo 39. narodenín. Teraz sa cítim lepšie ako kedykolvek predtým a neskoncím len preto, ze sa môj vek pomaly blízi k štyridsiatke," dodal.

Rodriguezova pozornost sa v máji presunie na Giro d'Italia. V talianskych pretekoch sa mu takmer podarilo zvítazit v roku 2012, avšak v posledný den mu vítazstvo ušlo iba o tesných 16 sekúnd.

Tipovanie na Španielovo vítazstvo a jeho tesné umiestnenie pod prvým miestom ale nebolo ojedinelé. Podobný scenár sa odohral aj minulý rok na Majstrovstvách sveta, kedy mu prvenstvo vyfúkol Rui Costa.

Rodriguez sa tento rok v snahe o strasenie sa smoly a ukoristenie prvej priecky znovu pokúsi pretekat na oboch velkých pretekoch - talianskom Gire a domácej Vuelte. 

 

Autor: Juraj Micka

Zdroj: cyclingnews.com

Foto: Facebook

Twitter  
Prihlásiť Zaregistrovať

Prihlásenie k vášmu účtu

Užívateľské meno *
Heslo *
Pamätaj si ma

Vytvoriť účet

Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.
Meno *
Užívateľské meno *
Heslo *
Overenie hesla *
E-mailová adresa *
Overenie e-mailovej adresy *

Najbližšie podujatie

Žiadne udalosti

Sledujte nás:

facebookgoogle-plustwitter