Peter Sagan vyhral prológ v Alberte, oblecie si dres lídra

Twitter  
 Slovenský cyklista Peter Sagan vyhral utornajší vecerný prológ na 7,3 km na pretekoch Okolo Alberty.Jazdec tímu Cannondale v Edmontone potvrdil, ze mu krátke a technické casovky sedia.

 

V uliciach mesta na trati s dvanástimi ostrými zákrutami, dlhším klesaním a kilometrovým lahším stúpaním bol suverénny a súperov jasne zdolal. Prológ zvládol Sagan za 8:28 min a bol o 13 sekúnd rýchlejší ako Austrálcan Rohan Dennis. Tretí skoncil s odstupom dalšej sekundy Švéd Tobias Ludvigsson. Adepti na celkové prvenstvo Cadel Evans a Ryder Hesjedal zaostali a obsadili 4., resp. 10. miesto.

,,Uz od rána som cítil, ze to môze dopadnút dobre a napokon som aj vyhral. Bol to nárocný den, pretoze hned ráno pred ranajkami sme išli na bike jednu hodinu. Ja som mal štart az vecer o 20:09 h. Prológ mi celkom sedel, bol dost nárocný, aj celkom technický. Som velmi rád, ze sa mi podarilo zvítazit. Uvidíme, ci sa mi podari udrzat líderský dres, lebo som pocul, ze etapy budú dost veterné, takze musime byt v strehu, aby nám neušla nejaká väcšia skupina," sprostredkoval slová Petra Sagana jeho mediálny manazér Jozef Korbel.


Peter Sagan sa v stredu oblecie v prvej etape z Strathcona County do Camrose (158,1 km) do líderského dresu. Preteky Okolo Alberty patria do kategórie 2.1 kalendára UCI a nepridelujú sa na nich body do svetového rebrícka. Pre Sagana slúzia ako príprava na majstrovstvá sveta vo Florencii.

Výsledky - Prológ (Edmonton, 7,3 km):
1. Peter SAGAN (SR) Cannondale 8:28 min
2. Rohan Dennis (Aus.) Garmin-Sharp +13
3. Tobias Ludvigsson (Švéd.) Argos-Shimano +14
4. Cadel Evans (Aus.) BMC +20
5. Brent Bookwalter (USA) BMC +21
6. Chad Haga (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies +23

Foto. Facebook.com

Twitter  
Prihlásiť Zaregistrovať

Prihlásenie k vášmu účtu

Užívateľské meno *
Heslo *
Pamätaj si ma

Vytvoriť účet

Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.
Meno *
Užívateľské meno *
Heslo *
Overenie hesla *
E-mailová adresa *
Overenie e-mailovej adresy *

Najbližšie podujatie

Žiadne udalosti

Sledujte nás:

facebookgoogle-plustwitter